Nowości od Sumi Agro. Na zabieg T1 oraz przeciwko chwastom w zbożach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
05-02-2021,12:55 Aktualizacja: 05-02-2021,13:20
A A A
Flame Duo 354 SG to nowy herbicyd zbożowy Sumi Agro Poland przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych. Oferta firmy wzbogaciła się także o nowy fungicyd - Glora 633 EC. 
 
Flame Duo 354 SG to uniwersalny herbicyd wiosenny, w którego skład wchodzą dwie substancje czynne: florasulam i tribenuron metylowy. Środek jest przeznaczony do zwalczania najgroźniejszych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym i jęczmieniu jarym. 
 

Sumi Agro dla producentów owoców, rzepaku i zbóż

Firma Sumi Agro Poland przygotowała na nadchodzący sezon specjalne handlowe zestawy promocyjne dla producentów owoców, rzepaku i zbóż. Wraz z produktami rozdawane będą przydatne w każdym gospodarstwie materiały dodatkowe. Dla...
Preparat stosuje się zarówno w technologii podstawowej, w której chwasty zwalcza się wiosną, jak również jako zabieg poprawkowy po herbicydzie jesiennym. Wśród chwastów zwalczanych przez środek znajdują się inwazyjne i szkodliwe ekonomicznie gatunki jak: chaber bławatek, mak polny, fiołek polny czy przytulia czepna. 
 
Środek można stosować od fazy, gdy widoczne jest trzecie rozkrzewienie (BBCH 23), aż do fazy w pełni rozwiniętego liścia flagowego (BBCH 39). 
 
Nowy herbicyd osiąga najwyższą skuteczność już w dawce referencyjnej 0,06 kg/ha. Oznacza to, że nie zachodzi konieczność zwiększania dawki ani stosowania dodatkowych adiuwantów, co pozytywnie wpływa na opłacalność zabiegu - zachwala firma podkreślając, że dodatkowym atutem stosowania środka jest także poprawa kondycji upraw, a co za tym idzie także plonowania w porównaniu do poletek chronionych popularnymi kombinacjami herbicydowymi. 
 
Herbicyd Flame Duo 354 SG będzie dostępny na rynku w opakowaniach 120, 300 i 600 g, do ochrony odpowiednio 2, 5 i 10 hektarów zbóż. 
 
Ochrona fungicydowa na start 
 
zwalczanie chorób w pszenicy, fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła, zabieg w termine T-1, ochrona fungicydowa pszenicy,

Zwalczanie chorób pszenicy ozimej w terminie T1

Pszenica ozima rozwijająca się w optymalnych warunkach może wydać plon nawet powyżej 10 t/ha, pod warunkiem, że jej rozwój nie będzie niczym zakłócony. Po siewie, przez kilka tygodni bezpieczny rozwój roślinom zapewniają...
Druga z nowości - Glora 633 EC - to fungicyd o działaniu powierzchniowym, wgłębnym i układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie przed chorobami grzybowymi pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego i żyta ozimego. 
 
- Choroby podstawy źdźbła i liści to główni przeciwnicy rolnika w walce o wysoki plon zbóż. Stąd tak ważna jest skuteczna, solidna ochrona fungicydowa już od samego początku wiosennej wegetacji. Jej brak może skutkować dla producenta zbóż utratą środków zainwestowanych w produkcję. Glora 633 EC to środek grzybobójczy stworzony właśnie z myślą o zabiegu T1. Unikatowe połączenie dwóch znanych substancji czynnych to podstawa jego skuteczności, której poziom na pewno zadowoli każdego rolnika - przekonuje Marta Strzelecka-Berek, kierownik ds. produktów rolniczych Sumi Agro Poland. 
 
Nowy fungicyd zbożowy Glora 633 EC zawiera substancje czynne z dwóch różnych grup chemicznych - prochloraz i fenpropidynę. Prochloraz wykazuje działanie wgłębne, natomiast fenpropidyna systemiczne. W szybkim tempie jest pobierana przez zielone części rośliny, a następnie przemieszczana w niej, dzięki czemu chroni cały liść. 
 
W zależności od gatunku zbóż rejestracja obejmuje: 
 
oprsykiwacz, pszenica, Sahryń

Czy niewykorzystane jesienią herbicydy można stosować wiosną?

Rolnicy aby niepotrzebnie nie zamrażać pieniędzy na niewykorzystane herbicydy i magazynować je aż do kolejnego sezonu, chcą zakupione preparaty jak najszybciej zastosować wykonując zabiegi ochronne. Zawsze jednak uzależnieni są od pogody,...
- pszenica ozima: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy. 
- pszenica jara: mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy. 
- pszenżyto ozime: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septoriozy liści, brunatna plamistość liści, rdza brunatna. 
- żyto ozime: łamliwość podstawy źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, rynchosporioza zbóż, rdza brunatna. 
 
Istotnym atutem nowego fungicydu jest elastyczność stosowania. Produkt można aplikować w wielu stadiach rozwojowych zbóż - od strzelania w źdźbło, aż do zakończenia kłoszenia (BBCH 30-55). 
 
Co ważne, fungicyd sprawdza się w niskich temperaturach (już od 5°C) i zmiennych warunkach pogodowych. Pozwala to na wcześniejsze, a zatem jeszcze lepsze zabezpieczenie zbóż przed infekcjami - podkreśla Sumi Agro. Dodatkowo, środek można stosować zarówno solo, jak i w mieszaninach, co przekłada się na jeszcze wyższą skuteczność i oszczędność ochrony. Fungicyd Glora 633 EC będzie dostępny w opakowaniach 1 i 5 litrów. Zalecana dawka preparatu wynosi 1,5 l/ha. 
 
 
  •  Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

 

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt