KNF zgodziła się na połączęnie BGŻ z BNP Paribas Bank Polska

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
10-04-2015,8:05 Aktualizacja: 13-04-2015,11:29
A A A
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zezwoliła na połączenie Banku Gospodarki Żywnościowej SA i BNP Paribas Bank Polska SA przez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska SA na Bank Gospodarki Żywnościowej SA.
 
"Decyzja KNF oznacza, że zakończył się kolejny etap procesu zmierzającego do integracji obu banków. W najbliższych tygodniach spodziewane jest uzyskanie wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, co będzie równoznaczne z formalnym połączeniem (fuzja prawna) Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska" - napisały banki w komunikacie.
 
Dodano w nim, że dzięki fuzji prawnej Bank BGŻ oraz BNP Paribas Bank Polska będą działać jako jeden bank o nazwie Bank BGŻ BNP Paribas S.A. "Będzie to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce" - podkreślono.
 
Zgodnie z komunikatem, połączony bank - jako bank "uniwersalny" - będzie dysponował ofertą dopasowaną do potrzeb klientów indywidualnych, klientów z segmentów mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów korporacyjnych "ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolno-spożywczego".
 
Banki zapowiedziały, że w ciągu dwóch lat spodziewane jest zakończenie procesu integracji operacyjnej prowadzącej do powstania "jednolitej, spójnej organizacji".
 
BNP Paribas Bank Polska ma m.in. 375,5 tys. klientów indywidualnych i prawie 37 tys. klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
 
Z kolei BGŻ swoje usługi kieruje do ponad 1,2 mln klientów detalicznych i instytucjonalnych, w tym do znacznej grupy przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Sieć sprzedaży składa się z prawie 400 oddziałów.
Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu