John Deere i DeLaval łączą siły. Skorzystają producenci mleka

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
28-09-2023,11:30 Aktualizacja: 28-09-2023,11:33
A A A

John Deere i DeLaval wspólnie stworzą Centrum Zrównoważonego Rozwoju Mleka (MSC). Jest to cyfrowy ekosystem, który pomaga hodowcom bydła mlecznego poprawić wydajność i zrównoważony rozwój ich działalności.

Partnerzy będą mogli przystąpić do ekosystemu, a jego celem będzie dostarczenie danych potrzebnych do całościowego spojrzenia na działalność mleczarską.

Hodowcy mleka będą korzystać z Centrum Zrównoważonego Rozwoju Mleka w celu monitorowania efektywności wykorzystania składników odżywczych (NUE) w zakresie równoważnika azotu, fosforu, potasu i dwutlenku węgla (CO2e) w całym gospodarstwie, określonych polach lub stadzie.

pogłowie bydła, krowy mleczne, krowy mięsne, cielęta, buhaje, opasy, cena żywca, import bydła, bydło dorosłe

Spadek pogłowia bydła niemal we wszystkich grupach

Pogłowie bydła w czerwcu 2023 r., jak podaje Główny Urząd Statystyczny, liczyło 6353,7 tys. sztuk. Było ono o 1,4% niższe w stosunku do czerwca ubiegłego roku. Zmniejszenie liczebności stada bydła ogółem wynikało ze spadku pogłowia...

MSC dostarczy również dane umożliwiające producentom mleka porównanie swoich wyników z uzyskiwanymi przez inne przedsiębiorstwa mleczarskie i określenie kluczowych obszarów wymagających poprawy.

Celem MSC jest służenie hodowcom bydła mlecznego niezależnie od marek maszyn rolniczych i oprogramowania do zarządzania stadem.

„Hodowla bydła mlecznego jest obecnie prawdopodobnie najbardziej złożoną działalnością rolniczą, w której nie ma integracji systemów między wydajnością upraw i zwierząt. Hodowcy często korzystają z pięciu do siedmiu różnych, niepołączonych ze sobą rozwiązań programowych do prowadzenia swojej działalności – mówi Dave Chipak, dyrektor ds. systemów produkcji mlecznej i hodowlanej w firmie John Deere dodając:

– MSC umożliwi producentom mleka obliczanie, porównywanie, symulowanie i optymalizację NUE i CO2e w celu podejmowania zrównoważonych i opłacalnych decyzji.

Po autoryzacji rolnika dane z DeLaval Plus i Centrum Operacyjnego John Deere zostaną automatycznie pobrane do Centrum Zrównoważonego Rozwoju Mleka.

DeLaval Plus Behaviour Analysis, DeLaval, krowy mleczne, zarządzanie stadem, analiza zachowania krów, czujniki, AI

Nowe narzędzie DeLaval do zarządzania stadem

DeLaval Plus Behaviour Analysis to najnowsze oferowane przez firmę narzędzie do zarządzania gospodarstwem. Analizuje ono dane każdej krowy za pomocą sztucznej inteligencji (AI) i pomaga producentom mleka identyfikować chore sztuki. DeLaval Plus...

Ręczne wprowadzanie danych zostanie ograniczone, co zapewni ich wysoką jakość.

MSC to rozwiązanie oparte na chmurze dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych, zbudowane i obsługiwane przez Dairy Data Warehouse BV (DDW), holenderską firmę działającą od 10 lat, oferującą rozwiązania w zakresie danych dla zrównoważonego mleczarstwa.

Hodowcy bydła mlecznego, konsultanci, dealerzy i inni partnerzy również mogą zostać zaproszeni do przeglądania swoich danych w MSC.

– Centrum Zrównoważonego Rozwoju Mleka pomoże producentom mleka osiągnąć ich cele i zaspokoić rosnące potrzeby przetwórców tego surowca, sprzedawców detalicznych, rządu, a ostatecznie konsumentów – mówi Lars Bergmann, wiceprezes wykonawczy ds. usług cyfrowych w DeLaval.

Inauguracja partnerstwa John Deere-DeLaval będzie głównym tematem stoiska John Deere na targach AGRITECHNICA 2023, które odbędą się w dniach 12-18 listopada w Hanowerze w Niemczech.

Pierwsza wersja MSC zostanie wydana latem 2024 roku w Ameryce Północnej oraz wybranych krajach Unii Europejskiej i będzie bezpłatna. Wersja premium z rozszerzonymi możliwościami zostanie udostępniona w późniejszym terminie.

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej