Dawkowanie nawozów będzie bardziej precyzyjne

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
22-10-2019,9:25 Aktualizacja: 22-10-2019,9:30
A A A

Grupa Azoty rozszerza ofertę monitoringu i analityki gruntów rolnych w celu bardziej precyzyjnego dawkowania nawozów. Do wybranych przedstawicieli terenowych trafią skanery doglebowe AgroCares.

"Nowy sprzęt umożliwia szybką, przeprowadzaną na miejscu analizę gleby w zakresie podstawowych pierwiastków. Skaner w czasie rzeczywistym bada próbkę gleby i za pośrednictwem specjalnej aplikacji przesyła informacje z zaleceniami dotyczącymi nawożenia" - czytamy w komunikacie.

Grupa Azoty, Puławy, Centrum Badawczo-Rozwojowego w Puławach

Unijne miliony na inwestycję Grupy Azoty w Puławach

Grupa Azoty otrzyma 20,5 mln zł na utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Puławach - podało w czwartek w komunikacie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Całkowity koszt inwestycji to 50,5 mln zł; realizacja przedsięwzięcia ruszy 1 sierpnia 2019...

Generowany raport zawiera takie informacje o stanie żyzności gleby jak: współczynnik pH, zawartość materii organicznej (w procentach), azot całkowity, fosfor całkowity, potas wymienny, zawartość gliny i zdolność wymiany kationów - podaje portal isbnews.pl

Użycie skanerów jest uzupełnieniem obecnej oferty handlowej Grupy Azoty, w której oprócz nawozów, od ponad roku jest też usługa polegająca na analizie danych satelitarnych, w celu optymalizacji zużycia nawozów.

Dzięki rozwijanej wspólnie z polskim startupem SatAgro usłudze, rolnicy otrzymują poprzez specjalną aplikację aktualną i precyzyjną informację o stanie gleby na poszczególnych uprawach.

"W przypadku stosowania nowoczesnych urządzeń do produkcji rolnej, istnieje możliwość przesyłania informacji i instrukcji bezpośrednio do komputerów pokładowych wykorzystywanych ciągników. Dzięki stosowaniu aplikacji SatAgro przedsiębiorcy rolni wiedzą, kiedy i w jakich ilościach stosować nawozy, aby zapewnić optymalne dawkowanie. Pozwala to uzyskiwać jak najwyższe plony przy użyciu mniejszej ilości nawozów. Korzystają na tym nie tylko producenci rolni, ale także środowisko naturalne" - czytamy w komunikacie.
 

źródło: isbnews.pl

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu