Bayer: rolnictwo zrównoważone dzięki innowacjom

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
18-02-2021,11:40 Aktualizacja: 18-02-2021,12:08
A A A
Podczas niedawnej dyskusji pt. Otwarte innowacje: współpraca a zrównoważona przyszłość w ramach programu Future of Farming Dialouge Bob Reiter, dyrektor ds. badań i rozwoju Bayer Crop Science podsumował współpracę pomiędzy Bayer i innymi partnerami. Perspektywę innowacji oraz najnowszych rozwiązań, które zagwarantują stabilną przyszłość rolnictwa, omawiali również prezesi i dyrektorzy generalni firm Pairwise, Rantizo i Oerth Bio.  
 
Jako lider w dziedzinie rolnictwa, Bayer zaangażowany jest w rozwój modelu otwartych innowacji - podkreślił Bob Reiter. - Ta strategia badawczo-rozwojowa pozwala nam jednoczyć siły z partnerami różnej wielkości - od start-upów i podmiotów działających na szeroką skalę po instytucje akademickie i organizacje biznesowe o ugruntowanej pozycji - kontynuuje Bob Reiter. - Chcemy aktywnie poszukiwać nowych kreatywnych pomysłów w całym ekosystemie innowacji. To nie tylko dynamizuje zmiany w myśleniu, ale też wspiera dzisiejsze rolnictwo, pozwalając jednocześnie kształtować jego model dla przyszłości.
 
nowe produkty Bayer, Input Triple, D-ACT, Decis Mega, Kestrel, rolnictwo zrównoważone, Grunt to bezpieczeństwo

Nowe rozwiązania w ochronie zbóż i rzepaku od Bayera

„Innowacje dla zrównoważonego rolnictwa”, pod takim hasłem wczoraj firma Bayer zorganizowała konferencję prasową podczas której zaprezentowała nowe rozwiązania i produkty na nadchodzący sezon, jak i nową odsłonę akcji...
Inwestycje w projekty edycji genów 
 
Edycja genów jest kluczem dla poszukiwania lepszych rozwiązań i większych możliwości wyboru dla rolników i konsumentów na całym świecie. Dzięki współpracy badawczo-rozwojowej z Pairwise, Broad Institute i innymi wyspecjalizowanymi podmiotami, Bayer uzyskuje dostęp do najlepszych narzędzi edycji genomu. Z perspektywy wiedzy o roślinach uprawnych oznacza to przełom w poprawie wydajności i łatwiejszego zbierania plonów. 
 
Inwestycje w nowe rozwiązania ochrony upraw 
 
Program Leaps by Bayer i realizowane w jego ramach inwestycje (na przykład wkład w spółkę Rantizo) mają na celu udoskonalenie precyzyjnej aplikacji środków ochrony roślin z powietrza przy jednoczesnym ograniczaniu ugniatania gleby. 
 
Zastosowanie odpowiedniej ilości ś.o.r. pozwala na zmniejszenie ilości stosowanych substancji oraz redukcję emisji dwutlenku węgla w porównaniu z tradycyjnymi opryskami. Proces ten jest korzystniejszy dla upraw, dla gleby, korzystniejszy także z perspektywy rolników. Efekt to bardziej zrównoważone dostawy żywności. Dzięki najnowszej transzy inwestycyjnej, sfinansowanej w ramach Leaps by Bayer, spółka Rantizo planuje wdrożyć takie rozwiązania, które wesprą jeszcze większą liczbę gospodarstw rolnych poprzez ekspansję na kolejne obszary geograficzne.
 
Bayer, zrównoważone rolnictwo, ranking CDP, działania na rzecz klimatu i gospodarki wodnej

Bayer z wysoką oceną

Renomowana organizacja ratingowa „Carbon Disclosure Project” po raz kolejny sklasyfikowała Bayer wśród czołowych międzynarodowych firm w kategoriach działań na rzecz klimatu i gospodarki wodnej, przyznając najwyższą ocenę...
- Przyszłość rolnictwa już nadeszła - deklaruje Michael Ott, dyrektor generalny Rantizo. - Współpraca z Bayer i innymi podmiotami zapewni nam wszystkim innowacyjne produkty i usługi obliczone na optymalne wyniki - podkreśla. 
 
- Zautomatyzowane opryski z rolniczych dronów, jakimi się zajmujemy, wykorzystują precyzyjne dane, które z kolei uwzględniają lokalną charakterystykę upraw, a następnie dostarczają odpowiednie substancje dokładnie tam i tylko tam, gdzie są potrzebne. Tak rozumiemy zrównoważony rozwój, który pozwala nam zmniejszyć wpływ rolnictwa na środowisko naturalne.
 
Oprócz realizacji własnych inwestycji w badania i rozwój, Bayer współpracuje ze spółką Targenomix. Jest to start-up, który wykorzystuje narzędzia genomiczne do identyfikacji nowych sposobów działania środków ochrony roślin, oddziałujących na zwalczanie chwastów w uprawach. Poprzez opracowywanie kodów kandydatów na nowoczesne środki tego typu, specjaliści Targenomix identyfikują dokładnie te cząsteczki, które mają największy potencjał z perspektywy produkcji rolnej pomimo dynamiki licznych zmiennych, takich jak na przykład zmiany klimatyczne i odporność chwastów. 
 
Targenomix może pochwalić się licznymi sukcesami - po części - dzięki zasobom Bayer, tj. dzięki udostępnionemu know-how z dziedziny chemii, infrastrukturze laboratoryjnej i niezawodnej procedurze badań przesiewowych.
 
Program Leaps by Bayer zaowocował też utworzeniem spółki joint venture z Arvinas. Ten nowy start-up funkcjonuje pod nazwą OerthBio. Zajmuje się rozwiązaniami, które bazują na unikalnej platformie degradacji białek do ochrony upraw przed chwastami, owadami i chorobami, potencjalnie zmniejszając potrzebę chemicznej ochrony. W ostatecznym rozrachunku po raz kolejny dochodzi do redukcji wpływu rolnictwa na środowisko.
 
Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich