Agri Plus stawia na fachowców

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
28-05-2021,11:30 Aktualizacja: 28-05-2021,11:57
A A A

Agri Plus Sp. z o.o. stawia na rozwój lekarzy i techników weterynarii oraz zootechników. Firma realizuje swoją strategię przez cykliczną organizację szkoleń, które prowadzą specjaliści trzody chlewnej z kraju i zza granicy.

Szkolenia mają charakter praktyczny (warsztaty sekcyjne) oraz teoretyczny (wykłady z zakresu PRRS, bioasekuracji, ASF). Uczestniczą w nich pracownicy, studenci oraz osoby pracujące na fermach. Ponadto biorą oni udział w licznych konferencjach i szkoleniach krajowych oraz zagranicznych.

"Współpracujemy z konsultantami, ekspertami związanymi z hodowlą trzody chlewnej w różnych dziedzinach jak żywienie, genetyka, weterynaria, produkcja nasienia itd. Pomagają oni doskonalić naszą pracę oraz nasz zespół" czytamy w komunikacie Agri Plus.

niemiecka cena tuczników, żywiec wieprzowy, trzoda chlewna, krajowa cena trzody chlewnej

Cena tuczników w Niemczech najwyższa od początku roku

Tuczniki w Niemczech na początku roku były bardzo tanie, a ich cena kształtowała się na poziomie 1,19 euro za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc). W maju ich notowania uzyskały najwyższy poziom wynoszący 1,54 euro.   Ceny tuczników na...

Agri Plus umożliwia swoim pracownikom rozwój praktyczny oraz dydaktyczny. Firma podkreśla, że finansuje studia doktoranckie i umożliwia uzyskanie tytułu specjalisty w zakresie chorób trzody chlewnej. Pokrywa także koszty edukacji mającej na celu zdobycie tytułu technika weterynarii. Specjaliści Agri Plus dołączyli również do Akademii Produkcji Prosiąt.

Firma stawia również na rozwój specjalistów zajmujących się hodowlą drobiu, którzy współpracują z Krajową Radą Drobiarstwa.

"Współpracujemy z renomowanymi uczelniami. Nasi pracownicy prowadzą wykłady, ćwiczenia praktyczne oraz zajęcia w ramach staży klinicznych poświęconych chorobom trzody chlewnej. Organizujemy spotkania online z absolwentami wydziałów medycyny weterynaryjnej. Dla studentów organizujemy praktyki wakacyjne na fermach trzody chlewnej i drobiu. Prowadzimy program szczepień ochronnych świń i ptaków, dzięki któremu studenci mogą zdobyć niezbędne umiejętności" czytamy w komunikacie Agri Plus.

Przed pandemią firma prowadziła cykl szkoleń dla hodowców "Bioasekuracja w hodowli trzody chlewnej ze szczególnym uwzględnieniem Afrykańskiego Pomoru Świń".

Powołała również specjalną komórkę Uniwersytet Agri Plus, która była odpowiedzialna za organizację konferencji poświęconych trzodzie chlewnej, które odbyły się na terenie wyższych uczelni w Polsce. Prowadziła także program stypendialny dla studentów kierunku medycyna weterynaryjna.

"Jesteśmy pewni, że już niebawem na nowo ruszymy z tą działalnością! W tym trudnym dla nas wszystkich czasie współpracujemy z Inspekcją Weterynaryjną i kołami myśliwskimi PZŁ w przeciwdziałaniu i zwalczaniu ASF" informuje w swoim komunikacie Agri Plus.

 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu