30 lat firmy ADOB

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
13-10-2020,14:50 Aktualizacja: 16-10-2020,12:21
A A A
PPC ADOB - polski producent nawozów dolistnych obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości schelatyzowanych nawozów  mikroelementowych, saletry wapniowej oraz siarczanu i azotanu magnezu przeznaczonych do stosowania w uprawach rolniczych, sadowniczych, fertygacji  i hydroponice. 
 
- Rozpoczynając naszą działalność jesienią 1990 roku nie przypuszczaliśmy, że będziemy rozwijać się tak szybko i dynamicznie - mówi Adam Nawrocki, prezes  i właściciel firmy.  
 
- Bardzo nas cieszy, że dzięki  naszym nawozom tysiące rolników w Polsce i jeszcze więcej na całym  świecie, może osiągać wyższe i lepsze jakościowo plony. Nasza strategia inwestycji w badania i rozwój, nowoczesne technologie produkcji oraz w wysoką jakość wytwarzanych produktów okazała się słuszna i została doceniona przez producentów rolnych i naszych partnerów handlowych - podkreśla prezes firmy.
 
pszenica, rośliny, gleba

Dokarmianie dolistne ozimin jesienią

Zboża jesienią powinny być dobrze zaopatrzone nie tylko w makroelementy, ale także w mikroelementy, takie jaki: miedź (Cu), mangan (Mn) i cynk (Zn). Jest to szczególnie ważne w przypadku jęczmienia i pszenicy. Skuteczną formą dostarczania...
ADOB posiada dwa zakłady produkcyjne (w Poznaniu i we Wrocławiu-Złotnikach), nowoczesne laboratoria badawcze i własny dział rozwoju. 
 
Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi i międzynarodowymi koncernami, posiada liczne patenty technologiczne, m.in. światowy patent na biodegradowalny czynnik chelatujący IDHA (wspólnie z Bayer AG) oraz technologię produkcji chelatu HBED. Firma eksportuje swoje nawozy do ponad 80 krajów na świecie a Basfoliar 2.0 36 Extra to od lat lider na rynku nawozów dolistnych w Polsce.
 
Pozycję ADOB na globalnym rynku nawozów specjalistycznych umacnia aktywny udział firmy w międzynarodowych programach i projektach badawczych, takich jak:
 
- Harvest Zinc - globalny projekt dotyczący nawożenia cynkiem realizowany przy wsparciu Banku Światowego oraz Bill & Melinda Gates Foundation,
 
 - COST - największy program badawczy dotyczący schelatyzowanych mikroelementów, w którym biorą udział  33 europejskie uniwersytety i 14 instytutów badawczych,
 
- WG5 - zespół zajmujący się nowymi metodami analitycznymi, walidacją norm oraz analityką nowo wprowadzanych nawozów, działający w ramach Komisji Europejskiej.
 
W tym roku firma  uruchomiła nowy serwis internetowy: www.adob.com.pl, który zawiera pełne informacje o firmie i jej ofercie produktowej oraz rekomendowanych technologiach nawożenia.
 
 
 
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj