Nadchodzące wydarzenia

Warsztaty pt. „Opracowanie technologii produkcji przetworów z owoców i warzyw przydatnych do produkcji w małej skali + warsztaty” w ramach operacji „Przetwórstwo na małą skalę szansą dla niewielkich producentów rolnych” w Lublinie 2022

Data rozpoczęcia: 2022-09-27
Data zakończenia: 2022-09-27
Miejscowość: Lublin
Organizator: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Województwo: lubelskie
Ulica i numer: Skromna 8

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zapraszają 27 września 2022 roku na warsztaty pt. „Opracowanie technologii produkcji przetworów z owoców i warzyw przydatnych do produkcji w małej skali + warsztaty” w ramach operacji „Przetwórstwo na małą skalę szansą dla niewielkich producentów rolnych”, które odbędą się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii, ul. Skromna 8, 20-704 Lublin (pracownia gastronomiczna).

Przedsięwzięcie wpisuje się w zadanie Planu Operacyjnego KSOW na lata 2022-2023 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR). Celem operacji jest rozpowszechnianie wśród mieszkańców obszarów wiejskich województwa lubelskiego przetwórstwa owoców i warzyw z własnego gospodarstwa na małą skalę oraz promowanie krótkich łańcuchów dostaw. W obecnej sytuacji rynkowej ważne jest, aby producenci owoców i warzyw mieli zróżnicowany asortyment produktów świeżych oraz przetworzonych, a tym samym umieli dostosować podaż i poprawić dystrybucję, tak aby zaspokoić oczekiwania ilościowe i jakościowe konsumenta, a przy tym czerpać dodatkowe dochody z gospodarstwa.

Do udziału w warsztatach Organizator zaprasza rolników, przetwórców, osoby zainteresowane tematyką z terenu województwa lubelskiego. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia (skan wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej) Organizator przyjmuje do dnia 21 września 2022 r. na adres e-mail:

Kontakt w sprawie udziału w warsztatach:

  • Małgorzata Seroka tel: 603 555 418

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.lodr.konskowola.pl

Karta zgłoszeniowa

Program warsztatów