Nadchodzące wydarzenia

Konferencja pt. „POLITECHNIKA DIALOGU - porozmawiajmy o przyszłości edukacji” w Bydgoszczy 2022

Data rozpoczęcia: 2022-11-24
Data zakończenia: 2022-11-24
Miejscowość: Bydgoszcz
Organizator: Politechnika Bydgoska
Województwo: kujawsko-pomorskie
Ulica i numer: Kaliskiego 7

Politechnika Bydgoska zaprasza 24 listopada 2022 roku na pierwszą edycję konferencji pt. „POLITECHNIKA DIALOGU - porozmawiajmy o przyszłości edukacji”, która odbędzie się na Politechnice Bydgoskiej.

Głównym celem jest wzmocnienie dotychczasowych współprac uczelni bydgoskiej, nawiązanie nowych ze szkołami średnimi z regionu i kraju oraz dążenie do wzmocnienia wizerunkowego studiów w Bydgoszczy jako strategicznym mieście akademickim kraju. Inicjatywa wspiera działania nauczycieli oraz umożliwia pogłębienie i uspójnienie współpracy z przedstawicielami uczelni.

Konferencja dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych „Politechnika Dialogu – porozmawiajmy o przyszłości edukacji” obejmuje sesje plenarne z udziałem metodyków z zakresu dydaktyki i andragogiki, psychologii dziecięcej oraz coachingu, jak i nowoczesnych narzędzi i metod dydaktycznych wspierających nauczycieli w pracy z młodzieżą w realiach postpandemicznych. Poszerzona o aktywną ekspozycję „Strefa dobrych praktyk” umożliwi uczestnikom zapoznanie się z potrzebami pracodawców oraz ofertą praktyk dla młodzieży w wiodących przedsiębiorstwach. Zorganizowane ekspozycje i spotkania z przedsiębiorcami podczas wydarzenia dedykowane są firmom poszukującym praktykantów i otwartych na podjęcie współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi.

Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia uczestnictwa do 10.11.2022 roku.

Rejestracja oraz więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie pbs.edu.pl