Nadchodzące wydarzenia

II Dzień Pola w Boguchwale 2021

Data rozpoczęcia: 2021-06-06
Data zakończenia: 2021-06-06
Miejscowość: Boguchwała
Organizator: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale
Województwo: podkarpackie
Ulica i numer: Techniczna 4

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zaprasza 6 czerwca 2021 roku na II Dzień Pola, który odbędzie się na terenie pola doświadczalnego przy ul. Technicznej 4 w Boguchwale.

Jest to impreza nawiązująca do ,,Krajowych Dni Pola” odbywających się w tym roku w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie pod hasłem „Europejski Zielony Ład na pol@ch w Polsce”.
Głównym celem II Dnia Pola w Boguchwale będzie zaprezentowanie bioróżnorodności i postępu hodowlanego w produkcji roślinnej oraz osiągnięć instytutów naukowo-badawczych uczelni i podmiotów obsługujących rolników. 
Program wydarzenia jest bardzo bogaty. W jego ramach na 18 ha pola doświadczalnego Ośrodka można będzie zapoznać się z 39 doświadczeniami prowadzonymi na 840 poletkach, na których zaprezentowane zostaną 23 gatunki roślin rolniczych, a w tym 329 odmian oraz 41 rodów hodowlanych. Prezentowana będzie również kolekcja ziół, roślin miododajnych i mieszanek poplonowych oraz kolekcja klonów wierzby energetycznej. 
Podczas imprezy przewidziano również liczne pokazy m.in.: najnowszych rozwiązań mechanizacyjnych, wypieku pieczywa ze starych odmian zbóż, metod i narzędzi wykorzystywanych w integrowanej ochronie roślin, wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w określaniu stanu zdrowotnego roślin rolniczych, innowacji w technice ochrony roślin. 
Ważnym elementem II Dnia Pola będzie konferencja pt. „Bioróżnorodność w rolnictwie i na obszarach wiejskich”, podczas której wykładowcami będą wybitni specjaliści z tego zakresu wiodących instytucji naukowo-badawczych w kraju.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie podrb.pl

Książka warta polecenia:

Zwalczanie chwastów jednoliściennych