Wydajność instalacji fotowoltaicznej gmina pokaże na telebimie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: k.perkowska | perkowska@apra.pl
22-04-2016,9:15 Aktualizacja: 22-04-2016,9:18
A A A

Nowoczesne systemy fotowoltaiczne zamontowano na dachach budynków w trzech kujawsko-pomorskich gminach. Każda z instalacji składa się z 10 paneli o mocy 300 Wp.

Na produkcję energii elektrycznej ze słońca zdecydowały się gminy Choceń, Kowal i Lubraniec. We wszystkich trzech zainstalowano takie same systemy fotowoltaiczne, składające się z 10 paneli o mocy 10 Wp każdy, falowników i optymalizatorów mocy.

Panele fotowoltaiczne zostały wyprodukowane w brandenburskim Prenzlau przez firmę aleo solar, która od 15 lat specjalizuje się w tworzeniu instalacji wysokiej jakości.

energa living lab, prąd, energia elektryczna, laboratorium energetyczne, panele fotowoltaiczne, energooszczędność

Dostali panele fotowoltaiczne i płacą mniej za prąd

Średnio 75 zł na kwartał można zaoszczędzić na opłatach za prąd - to wstępne wyniki programu Energa Living Lab. 300 gospodarstw domowych w Gdyni od roku uczy się zarządzać energią elektryczną, bezpłatnie testując nowoczesne narzędzia i usługi....

Na całym świecie zamontowano już ponad 1 gigawat modułów aleo solar. Ostatnio odnotowała ona także większe dostawy do Polski.

- Polski rynek fotowoltaiczny ma jeszcze dużo do nadrobienia - twierdzi Kamil Jattschak, przedstawiciel aleo solar. - Zainteresowanie naszymi modułami wśród polskich instalatorów rośnie. Widzimy to po coraz większej liczbie wizyt w naszej fabryce - dodaje.

- Na dachu siedziby Urzędu Miejskiego w Lubrańcu zakończyły się prace związane z montażem nowoczesnych paneli fotowoltaicznych, niemieckiej firmy aleo solar. Inwestycja jest pokłosiem październikowej wizyty Krzysztofa Wrzesińskiego, burmistrza Lubrańca w Prenzlau - potwierdzają miejscy urzędnicy.

Jak zapewniają, zastosowana została najnowocześniejsza technologia modułów monokrystalicznych Celco.

- Dodatkowym atutem urządzeń jest to, że w połączeniu z innowacyjnym rozwiązaniem optymalizatorów mocy instalacja pracuje decentralnie - mówią.

elektrownia fotowoltaiczna, panele fotowoltaiczne, ministerstwo energii, polskie stowarzyszenie energetyki słonecznej

Tysiąc głosów poparcia dla elektrowni fotowoltaicznych

Blisko 1000 petycji wyrażających poparcie dla rozwoju w Polsce elektrowni fotowoltaicznych trafiło 4 kwietnia do Ministerstwa Energii. Masowe społeczne poparcie, głównie rolników, związane jest z pracami nad zmianami w ustawie o...

Oznacza to, że w przypadku zacienienia jednego z paneli, pozostałe nadal pracują z pełną mocą. Rozwiązanie to powoduje, że cała instalacja jest bardziej efektywna od klasycznych systemów.

Taka sama instalacja zamontowana została również na dachu budynku Choceńskiego Centrum Kultury – Biblioteki w Choceniu oraz Urzędu Gminy w Kowalu. Tamtejsi urzędnicy podkreślają, że urządzenie jest zestawem wzorcowym, który ma przybliżyć mieszkańcom gminy pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł.

- Szczegółowy bilans energetyczny instalacji będzie można śledzić na stronie internetowej gminy Kowal oraz na telebimie, który już wkrótce zostanie zamontowany na frontowej części budynku urzędu - zapowiadają jego pracownicy. Wydajność instalacji w produkcji „zielonego” prądu można też sprawdzić na ekranach udostępnionych we wszystkich trzech budynkach wyposażonych w system fotowoltaiczny.

Poleć
Udostępnij
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu