Synoptyczna prognoza pogody na ten tydzień. IMGW-PIB w Warszawie wydał komunikat

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
29-03-2021,13:15 Aktualizacja: 29-03-2021,13:32
A A A
Początek tygodnia będzie jeszcze chłodny i deszczowy, ale już od wtorku czeka nas więcej słońca i będzie zdecydowanie cieplej. W połowie tygodnia na termometrach zobaczymy nawet 21°C, ale uwaga - pojawią się również burze - zwłaszcza w czwartek. Pod koniec tygodnia zmiana pogody. Czeka nas napływ zimnego powietrza z północy i ponownie powróci chłodniejsza aura wraz z opadami deszczu ze śniegiem, a lokalnie samego śniegu - wskazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB w dzisiejszym komunikacie prasowym. 
 
W poniedziałek dużo chmur i w całym kraju opady deszczu. Temperatura od 6°C do 14°C. Na wybrzeżu dość silny i porywisty południowo-zachodni wiatr. 
 
prognoza pogody, IMGW-PIB, opady śniegu, przymrozki, opady śniegu z deszczem

Prognoza pogody na ten tydzień. Wraca zimowa aura

W trzecim tygodniu marca (15-21. 03.) do Polski wróci zimowa aura, szczególnie w obszary górskie. Na początku tygodnia przeważać jeszcze będą opady deszczu, później będzie dominował deszcz ze śniegiem, a po kolejnym...
We wtorek i w środę Polska dostanie się w zasięg wyżu znad Europy południowej i z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie. Zza chmur wyjrzy słońce, tylko na południowym wschodzie trochę większe zachmurzenie i głównie we wtorek, tam popada słaby deszcz. W całym kraju wzrośnie też temperatura powietrza. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, tam 21°C; najchłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat, ok. 6-10°C. 
 
W czwartek pogoda będzie zróżnicowana. Na północy kraju już pochmurnie, deszczowo i chłodno, a temperatura będzie w przedziale od 8°C do 14°C. Na pozostałym obszarze zachmurzenie zmienne, opady deszczu i lokalne burze, ale jeszcze ciepło, od 15°C do 20°C. W trakcie burz wiatr będzie porywisty. Taki podział Polski na dwie różne strefy pogodowe związany będzie z przemieszczaniem się z północy na południe, ułożonego równoleżnikowo, chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem, z północy, napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.
 
W weekend (piątek, sobota i niedziela) Polska będzie pomiędzy wyżem znad Atlantyku, a niżem znad Rosji i ta sytuacja sprzyjać będzie napływowi nad nasz kraj zimnego powietrza z północy. Będzie zatem zdecydowanie chłodniej, ponieważ w ciągu dnia temperatura od 4°C do 12°C, a w nocy może spaść lokalnie nawet do -3°C. 
 
W piątek i sobotę zmienne zachmurzenie i przelotne opady deszczu, a na Pomorzu, w rejonach podgórskich i gdzieniegdzie na wschodzie kraju także deszczu ze śniegiem i lokalnie samego śniegu. Wielkanoc na zachodzie raczej słoneczna i bez opadów, na wschodzie deszcz i deszcz ze śniegiem, a na Pogórzu Karpackim słaby śnieg i nadal będzie chłodno.
 
W Poniedziałek Wielkanocny prognoza jest mocno niepewna, ale prawdopodobnie będzie nieco cieplej.
 
  •  Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement Advertisement