Sprzęt rolniczy z koronawirusem w tle

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
30-03-2020,9:25 Aktualizacja: 30-03-2020,8:40
A A A
Pomimo kolejnych zarządzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa firmy z szeroko rozumianego zaopatrzenia rolnictwa, czyli dilerzy i sklepy, starają się pracować normalnie. Natomiast fabryki sprzętu rolniczego są w trudniejszej sytuacji, bo albo działają na przysłowiowe „pół gwizdka”, albo zostały okresowo zamknięte.
 
Za to prace polowe trwają w najlepsze i rolnicy po prostu odwiedzają sklepy rolnicze i kupują potrzebne artykuły. Przypominamy, że należy wtedy zastosować reżim sanitarny i zachować odległość pomiędzy osobami wynoszącą powyżej 2 m. Dobrze jest również używać rękawic i, oczywiście, często oraz dokładnie myć ręce ciepłą wodą z mydłem. To bardzo ważne, bo mieszkając z osobą starszą lub osłabioną chorobą można doprowadzić do jej zakażenia i w jego efekcie nawet śmierci.
 
Nie sposób dzisiaj przewidzieć, jak w najbliższych miesiącach będzie wyglądała dostępność sprzętu rolniczego. Z drugiej strony trudno również planować w tym okresie inwestycje. Po prostu musimy uzbroić się w cierpliwość i z nadzieją spoglądać w przyszłość.
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj