Claas i start-up. W czym pomaga e-farm.com?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
03-11-2019,20:25 Aktualizacja: 04-11-2019,12:41
A A A

Niemiecka firma Claas weszła w kooperację ze start-upem e-farm.com, który zajmuje się pośredniczeniem w sprzedaży maszyn używanych.

E-farm.com poprzez swoją platformę internetową pośredniczy w sprzedaży używanych maszyn rolniczych, zarządzając całym procesem – począwszy od doradzania klientowi, poprzez zakup, aż po transport i dostawę wybranej przez klienta maszyny. Zarówno zbywcy, jak i nabywcy używają skróconych procedur, także zawierając umowy poza macierzystym krajem.

Sześć kombajnów Claas Lexion naraz

Sześć kombajnów Claas Lexion 750 do jednego gospodarstwa

Firma Ulenberg z Pyrzyc – diler marki Claas, sfinalizowała transakcję na sześć kombajnów Claas Lexion 750. Maszyny będą pracowały na areale 4000 ha. 19 czerwca 2019 r. kierownik gospodarstwa k. Pyrzyc wraz z operatorami odebrał nowe...

Claas dzięki tej współpracy pozwoli sprzedawcom sięgnąć po nowe rynki zbytu i klientów oraz uzyska profesjonalizację i duże wsparcie technologiczne, pociągające za sobą szybkość realizacji kontraktów. - Świadomie zdecydowaliśmy się na udział mniejszościowy, aby utrzymać ducha i dynamikę młodego start-upu. W przyszłości chcemy dalej inwestować w innowacyjne pomysły z zakresu technologii rolniczych i budować portfolio start-upu – mówi Thomas Böck, dyrektor generalny Claas.

 

Używki od Claasa

Claas od oferuje swoje pośrednictwo w sprzedaży używanych maszyn rolniczych. W Polsce funkcjonuje Centrum Maszyn Używanych Claas od 2017 roku. Jest to ruch oczekiwany od wielu lat przez rolników, którzy nie zawsze chcą kupować nowe maszyny. Oferta Claas jest bogata, zawiera: kombajny zbożowe, sieczkarnie, ciągniki, ładowarki teleskopowe i prasy.

 

Przegląd konieczny przed zakupem

Jak wygląda proces zakupu używanej maszyny od rolnika? - Od dealerów Claas otrzymujemy zdjęcia maszyny, którą użytkował klient oraz pełen zapis dokumentacji technicznej. Na jej podstawie podejmujemy decyzję o jej zakupie poprzez dealera. W dalszej kolejności maszyna jest poddawana gruntownemu przeglądowi oraz ewentualnej naprawie. Klient zawsze ma pewność, że otrzymuje sprawny sprzęt zgodny ze stanem licznika – mówi Dariusz Pietluszenko, kierownik Centrum Maszyn Używanych Claas. Oferta CMU obejmuje m.in. sprzedaż maszyn oraz oddawanie starych maszyn w rozliczeniu. Ponadto Claas w swoich centrach maszyn używanych posiada sprzęt innych producentów.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu