Psy zdemaskowały przemyt wieprzowiny z Chin do USA

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-03-2019,12:35 Aktualizacja: 21-03-2019,13:11
A A A
Nielegalny transport wieprzowiny pochodzącej z Chin został wykryty przez psy wyszkolone przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA). Jest to największa konfiskata rolna jaka miała miejsce w USA.
 
Psy pracujące ze służbami celnymi USA w ubiegłym tygodniu udaremniły przemyt 1 mln funtów wieprzowiny pochodzącej z Chin. W przeliczeniu na kilogramy jest to niemal 454 tys. kg mięsa.
 
Wieprzowina, jak podaje portal 3trzy3.pl, była przemycana na różne sposoby, od misek z makaronem do pojemników po detergentach. 
 
trzoda chlewna, cena wieprzowiny, USA, Chiny

Ameryka zwiększa eksport wieprzowiny do Chin

Eksport wieprzowiny z USA do Chin rośnie. Tym samym ceny tusz wieprzowych w Ameryce w kontraktach terminowych wzrosły o 10 centów za funt.   Wzrost eksportu wieprzowiny z USA do Chin spowodował zwiększenie ceny tusz wieprzowych w...
Służby po przechwyceniu nielegalnego transportu niezwłocznie skierowały go do utylizacji z obawy przed wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF), który coraz bardziej rozprzestrzenia się w Chinach.
 
Amerykański sekretarz rolnictwa Sonny Perdue wydał oświadczenie na temat znaczenia utrzymywania ASF poza granicami Stanów Zjednoczonych. W jego opinii ważne jest, aby wszyscy wiedzieli o ASF i jak zapobiegać chorobie, co pomoże w zachowaniu populacji świń w USA wolnej od wirusa. 
 
Ponadto USDA opublikowało cztery infografiki dotyczące szlaków ryzyka afrykańskiego pomoru świń, bezpieczeństwa biologicznego, oznak i objawów afrykańskiego pomoru świń i wskazówek dla podróżnych.
 
USDA monitoruje ostatnie ogniska choroby w Azji i Europie, a także podjęła kroki w celu zwiększenia wysiłków na rzecz ochrony przed chorobami w Stanach Zjednoczonych. 
 
Wśród podjętych działań znajduje się współpraca z amerykańskimi służbami celnymi i ochroną granic w portach wejścia, zwracanie szczególnej uwagi na ładunki, pasażerów i produkty przybywające z Chin i innych krajów dotkniętych wirusem ASF.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu