Nabór trwa, a pieniądze płyną na konta hodowców

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2022,14:50 Aktualizacja: 06-04-2022,14:59
A A A

Ponad 115 mln zł wypłaciła już Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jako wsparcie dla rolników utrzymujących lochy i prosięta, wnioski można składać do 29 kwietnia - informuje ARiMR.

Dotychczas do Agencji, w ramach trwającego naboru, wpłynęło niemal 13,9 tys. wniosków na kwotę blisko 204 mln zł, z czego ARiMR zrealizowała 5,2 tys. płatności na ponad 115 mln zł.

tuczniki, cena tuczników, wieprzowina, mięso wieprzowe, tuczniki w Niemczech, VEZG, żywiec wieprzowy, świnie

Tuczniki w Europie drożeją. Prosięta również

Ceny tuczników w ostatnich tygodniach rosną wskutek utrzymującej się niskiej podaży żywca wieprzowego w Europie oraz zwiększonego popytu wynikającego z okresu przedświątecznego. Ceny skupu tuczników w Europie rosną, ale skala podwyżek...

Dofinansowanie przysługuje rolnikom, którzy na dzień 15 listopada 2021 r. prowadzili gospodarstwo utrzymujące świnie, a w okresie od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. urodziło się w nim minimum 10 prosiąt. Oznakowanie zwierząt musi być zgłoszone do ARiMR do 15 kwietnia.

Wysokość pomocy wynosi 1000 zł za każde 10 prosiąt - nie więcej jednak niż 500 tys. zł dla jednego producenta trzody chlewnej. Może on złożyć więcej niż jeden wniosek o takie wsparcie, lecz pomoc do danej sztuki trzody chlewnej można otrzymać tylko raz.

Wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR. Dokumenty można złożyć osobiście, przesłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP lub nadać przesyłką rejestrowaną w placówce Poczty Polskiej. O dotrzymaniu terminu decyduje data ich wpływu do placówki Agencji.
 

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA