Kończy się nabór wniosków o wsparcie na bioasekurację

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-08-2021,8:45 Aktualizacja: 25-08-2021,8:48
A A A

Tylko do 27 sierpnia rolnicy, którzy utrzymują w gospodarstwach trzodę chlewną, mogą ubiegać się o refundację części wydatków poniesionych na działania bioasekuracyjne - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dofinansowanie obejmuje zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do dezynfekcji, dezynsekcji lub deratyzacji; zakup odzieży ochronnej oraz zabezpieczenie budynków, w których są utrzymywane świnie, przed dostępem zwierząt domowych.

ASF, afrykański pomór świń , przypadki choroby u dzików, ogniska u świń, bioasekuracja

Ich celem jest zwiększenie świadomości na temat ASF

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) w poprzednich latach prowadziła kampanię dotyczącą afrykańskiego pomoru świń (ASF). Odbywała się ona głównie w Europie Południowo-Wschodniej, a teraz została rozszerzona na kolejne...

Rolnik może ubiegać się o zwrot do 50 proc. poniesionych kosztów, a wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Do wniosku o udzielenie pomocy należy dołączyć m.in.: oryginały lub kopie faktur, rachunków, umów, które uwierzytelniają wydatki wraz z dowodami zapłaty potwierdzającymi koszty; oświadczenie o liczbie świń utrzymywanych w gospodarstwie; oświadczenie albo zaświadczenie dotyczące pomocy de minimis - informuje Agencja.

Dokumenty przyjmują biura powiatowe ARiMR. Można je złożyć osobiście lub skorzystać z platformy ePUAP, albo wysłać przesyłką rejestrowaną za pośrednictwem wyznaczonego operatora pocztowego (Poczta Polska).
 

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu