Hodowcy świń mogą zrefundować połowę wydatków na bioasekurację

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-06-2022,15:00 Aktualizacja: 20-06-2022,15:03
A A A

Do 22 lipca hodowcy świń mogą składać wnioski o pomoc w formule de minimis w rolnictwie na refundację 50 proc. wydatków poniesionych na działania związane z bioasekuracją - poinformował resort rolnictwa.

Ministerstwo wyjaśniło, że refundacji będą podlegać wydatki na zakup: mat dezynfekcyjnych; sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych; odzieży ochronnej i obuwia ochronnego.

ognisko asf u świń, wirus asf, asf w Polsce, maciory, lochy, trzoda chlewna, ASF w Wielkopolsce, strefa różowa

ASF u świń w Wielkopolsce potwierdzony!

Wirus ASF u padłych świń w wielkopolskim stadzie został już potwierdzony przez Państwowy Instytut Weterynaryjny - PIB w Puławach. Tym samym sezon ognisk ASF w tym roku rozpoczął się wraz z początkiem czerwca. Ognisko ASF w Wielkopolsce, jak...

Refundowane będzie również zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych, czy przebudowa pomieszczeń w celu utrzymywania świń w gospodarstwie w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach. W tym drugim przypadku chodzi o gospodarstwa, w których utrzymuje się średniorocznie nie więcej niż 50 świń.

Jak poinformowano, wnioski o pomoc należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Formularz wniosku będzie dostępny na stronie internetowej Agencji.

Ministerstwo przekazało, że do wniosku o udzielenie pomocy należy dołączyć np. faktury lub ich kopie, rachunki dotyczące poniesionych wydatków wraz z dowodami zapłaty potwierdzającymi poniesienie tych wydatków do dnia zakończenia terminu składania wniosków w danym roku kalendarzowym.
 

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu