Ceny tuczników w USA są wyższe niż przed rokiem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-11-2017,12:50 Aktualizacja: 22-11-2017,12:27
A A A
Ceny żywca wieprzowego w stanach zjednoczonych w listopadzie ubiegłego roku były niższe od obecnych w wyniku czego hodowcy ponosili straty. W listopadzie br. tuczniki podrożały dzięki wyższym marżom oferowanym przez nowe zakłady ubojowe.
 
Producenci świń z USA w listopadzie nigdy nie byli zadowoleni z cen jakie uzyskiwali za żywiec wieprzowy. Zwykle o tej porze roku pogłowie trzody chlewnej było najliczniejsze, co przekładało się na obniżenie cen. 
 
Ubojnie natomiast w tym okresie uzyskiwały najwyższe historycznie marże.
 
ASF, dziki, wirus, padłe dziki, odstrzelone

ASF wdarł się w głąb kraju. Kolejne przypadki choroby potwierdzone

Główny lekarz weterynarii poinformował wczoraj o wystąpieniu nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terenie Polski. Dwa martwe osobniki zarażone wirusem zostały odnalezione w powiecie legionowskim w...
Obecnie w Stanach Zjednoczonych ceny żywca są wyższe niż przed rokiem. Za tuczniki producenci uzyskują 64,12 dolarów za 100 funtów, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 5,09 złotego za kilogram wagi bitej ciepłej. Jest to o 35 dolarów (126 zł) więcej za sztukę - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej na podstawie Genesus. 
 
Ceny uzyskiwane za żywiec wieprzowy w odróżnieniu do ubiegłego roku wystarczają na pokrycie kosztów produkcji.
 
Ubojnie nadal zarabiają dużo, a marża na tuczniku wynosi 30 dolarów (108 zł) i jest o połowę niższa od tej uzyskiwanej przed rokiem.
 
Nowe zakłady ubojowe, które rozpoczęły swoją działalność w tym roku zwiększyły konkurencje na rynku. Podniosły one ceny dla producentów żywca i zredukowały marże dla przetwórców.
 
Wyższe ceny tuczników mają swoje odzwierciedlenie w cenie prosiąt. W ubiegłym roku prosię o masie 18 kg kosztowało 32 dolary (115 zł), a obecna cena wzrosła do 56 dolarów (202 zł) za sztukę.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA