Ceny tuczników w Europie przestały spadać

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
27-01-2020,11:30 Aktualizacja: 27-01-2020,11:21
A A A
Tuczniki w Niemczech w ostatnim miesiącu potaniały o 21 centów za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc). Świąteczne zapasy żywca zostały już zagospodarowane, a więc cena powinna się ustabilizować.
 
Nadwyżka żywca wieprzowego, którą odnotowano w okresie świątecznym doprowadziła do spadku cen w wielu europejskich krajach. 
 
Od początku roku w Niemczech notowania tuczników spadły o 21 centów, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 90 groszy. 
 
cena tuczników, żywiec wieprzowy, Niemcy, trzoda chlewna

Niemiecka cena tuczników ustabilizowała się

Po ubiegłotygodniowym spadku ceny żywca wieprzowego w Niemczech o 4 centy za kg wagi bitej ciepłej (wbc) notowania ustabilizowały się. W bieżącym tygodniu odnotowano niewielki spadek cen na małej giełdzie.    Niemiecka cena żywca...
 
W minionym tygodniu na dużej giełdzie w Niemczech cena żywca wieprzowego utrzymała się na poziomie 1,82 euro za kg wbc. Jest to około 7,76 złotych - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej Polpig.
 
Polskie zakłady w ślad za niemieckimi pozostawiły ceny tuczników sprzed tygodnia.
 
W Niderlandach i Danii branża wieprzowa odnotowuje pozytywne sygnały, a ceny tuczników wzrosły w tych krajach o 1 cent. 
 
Unijny eksport do Chin nadal utrzymuje się na stabilnym i wysokim poziom. Jego dalszy rozwój w dużym stopniu będzie zależał od porozumienia zawartego między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.
 
Państwo Środka częściowo zniosło cła na mięso z USA. Tamtejsi eksporterzy jednak nadal ponoszą większe koszty, które wynoszą 60% wartości wwożonych produktów. 
 
Według ekspertów mimo tej sytuacji trzeba liczyć się ze stopniowym zwiększaniem udziału USA w chińskim imporcie produktów wieprzowych.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu