Cena tuczników w USA dalej spada

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
25-04-2017,17:40 Aktualizacja: 25-04-2017,17:37
A A A
Tuczniki w Stanach Zjednoczonych kosztują 1,32 dolara za kilogram wagi bitej ciepłej, co w przeliczeniu na polską walutę daje 5,12 zł. Oznacza to, że większość amerykańskich rolników produkuje po kosztach.
 
Cena wieprzowiny w USA w ostatnim tygodniu spadła o 22 centy w porównaniu z cenami notowanymi miesiąc wcześniej i wyniosła 1,32 dolara za kilogram (wbc). Oznacza to, że cena tuczników spadła tam o 20 dolarów na sztukę, czyli ponad 77 zł - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej na podstawie informacji Genesus.
 
pogłowie macior, Chiny, trzoda chlewna

Pogłowie macior w Chinach spada

Liczba loch w Chinach w ciągu ostatnich 4 lat spadło o 9 mln sztuk. Od początku bieżącego roku ich pogłowie zmniejszyło się o 0,5 proc. i na koniec lutego wyniosło 36,3 mln sztuk.    Producenci wieprzowiny z Chin nadal osiągają duże...
Wieprzowina w porównaniu z ubiegłym rokiem potaniała o 16 centów. Wówczas rolnicy z USA za kilogram wagi bitej ciepłej otrzymywali 1,48 dolara (5,74 zł).
 
Uboje dzienne utrzymują się na poziomie 443 tys. sztuk, ponieważ na rynku znajduje się dużo tuczników. 
 
Zakłady ubojowe nakładają marże w wysokości 37 centów za kg, co w przeliczeniu na polską walutę daje 1,44 zł. Oznacza to, że na jednym tuczniku zarabiają 35 dolarów (136 zł).
 
Według prognoz sytuacja ta utrzyma się do połowy lata, kiedy zostaną włączone do produkcji nowe ubojnie, które obecnie są w trakcie budowy.
 
Specjaliści przewidują również sezonowy spadek cen wieprzowiny wynikający z obniżenia podaży tuczników ze względu na gorsze przyrosty spowodowane wysokimi temperaturami powietrza. 
 
Jeżeli utrzyma się wysoki eksport wieprzowiny oraz dobrym popytem wewnętrznym, a także spadek podaży żywca w lecie to spodziewany jest powrót ceny tuczników do wysokości 1,54 dolara za kg (5,98 zł).
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA