Bośnia i Hercegowina ogranicza import produktów wieprzowych z Polski

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
07-09-2017,12:00 Aktualizacja: 07-09-2017,10:36
A A A
Ograniczenie importu zwierząt podatnych na zachorowanie na ASF, a także produktów, surowca, materiału genetycznego pochodzącego od nich oraz pasz, dla województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego w dniu 16 sierpnia br. wprowadziła Ukraina.
 
Główny lekarz weterynarii poinformował o kolejnych ograniczeniach wprowadzonych przez Bośnię i Hercegowinę.
 
trzoda chlewna, asf, rekompensaty,

Rolnicy ze strefy ASF otrzymają dodatkową pomoc

Pomoc w ramach pakietu Hogana będzie przyznawana producentom trzody chlewnej ze stref objętych restrykcjami z tytułu występowania afrykańskiego pomoru świń (ASF). Rolnicy będą mogli ubiegać się o pokrycie różnicy między ceną rynkową świń, a...
Władze Bośni i Hercegowiny zakazały importu z Polski z terenów objętych ASF żywych świń domowych i dzikich, ich nasienia, embrionów oraz komórek jajowych, świeżego mięsa i produktów z mięsa, które nie zostały poddane obróbce gwarantującej zniszczenie wirusa afrykańskiego pomoru świń.
 
Zakaz dotycz również produktów z wieprzowiny przeznaczonych dla rolnictwa, przemysłu i innych celów oraz produktów przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego, medycznego, które nie zostały poddane obróbce termicznej niszczącej ASF.
 
Nie wolno także eksportować do tych krajów materiałów patologicznych i biologicznych produktów wieprzowych, które nie zostały poddane obróbce gwarantującej zniszczenie wirusa afrykańskiego pomoru świń.
 
Zakaz dotyczy również żywych świń domowych i dzikich, które pochodzą z innych regionów nie objętych restrykcjami, ale przed wjazdem na terytorium Bośni i Hercegowiny transportowane były przez tereny objęte zakazem.
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu