Ustawa odorowa ma obowiązywać od przyszłego roku

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
17-05-2022,12:55 Aktualizacja: 17-05-2022,12:59
A A A

Ministerstwo Klimatu i Środowiska finalizuje drugi etap uzgodnień międzyresortowych projektu ustawy o minimalnej odległości dla planowanego przedsięwzięcia sektora rolnictwa, którego funkcjonowanie może wiązać się z ryzykiem powstawania uciążliwości zapachowej.

Resort planuje wejście w życie tzw. ustawy odorowej na 1 stycznia 2023 r. Termin zostanie jednak zweryfikowany po zakończeniu uzgodnień z ministerstwem rolnictwa, przed przekazaniem projektu do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, tak aby zapewnić odpowiedni okres vacatio legis.

#HodowcyRazem, trzoda chlewna, bydło mleczne, bydło mięsne, drób, minister zdrowia, Waldemar Kraska

Hodowcy pytają o fermy. Czy ministerstwo odpowie?

Inicjatywa #HodowcyRazem przesłała do Waldemara Kraski, Sekretarza Stanu Ministerstwa Zdrowia pytania w sprawie zarzutów dotyczących funkcjonowania ferm przemysłowych. "Na przeszło 10 stronach wymienił Pan możliwe skutki funkcjonowania...

W ramach konsultacji międzyresortowych nie było uwag dotyczących stricte planowanych parametrów odległościowych zawartych w projekcie ustawy.

"Ministerstwo Rozwoju i Technologii zgłosiło propozycje zmian do praktycznego stosowania przepisów w planach zagospodarowania przestrzennego i pozwoleniach na
budowę. Natomiast w zakresie uwag zgłoszonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozmowy dotyczą uwzględnienia wymagań, którymi objęte są gospodarstwa rolne i producenci żywności, nałożonych wdrażaną strategią Unii Europejskiej ‘Od pola do stołu’ i polityką ‘End of cage age’, ze szczególnym uwzględnieniem prowadzenia chowu i hodowli pewnych grup technologicznych zwierząt" - przekazała w odpowiedzi na interpelację poselską Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska.

Jak dodała, celem ministerstwa rolnictwa jest określenie warunków prowadzenia działalności rolniczej, w tym hodowli zwierząt, w taki sposób, aby zapewnić mieszkańcom wsi ochronę przed emisją odorów.
 



Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu