Czeka nas zakaz utrzymywania zwierząt w klatkach?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
11-06-2021,18:55 Aktualizacja: 11-06-2021,19:05
A A A
Zakaz hodowli zwierząt w klatkach może wejść w życie już w 2027 r. Jednak przedtem nastąpi okres przejściowy i rzetelna ocena wpływu hodowli klatkowej na dobrostan zwierząt.
 
Posłowie do Parlamentu Europejskiego w poparciu inicjatywy obywatelskiej „End the Cage Age” (ECI) zwrócili się do Komisji Europejskiej o przedstawienie wniosków legislacyjnych zakazujących hodowli w klatkach w Unii Europejskiej. 
 
Przepis, jak podaje portal 3trzy3.pl, może wejść w życie już od  2027 r., po odpowiednim okresie przejściowym i po przeprowadzeniu analizy wpływu hodowli klatkowej na dobrostan zwierząt.
 
Posłowie twierdzą, że alternatywy dla hodowli klatkowej istnieją i są z powodzeniem wprowadzane w wielu państwach członkowskich. 
 
fermy przemysłowe, dobrostan zwierząt, nowoczesne rozwiązania, ochrona środowiska,

Fermy przemysłowe nas trują? Niekoniecznie

Media często podają informacje, że fermy przemysłowe są odpowiedzialne za zatruwanie środowiska i z tego powodu powinny być likwidowane. Jednak emisja gazów cieplarnianych z produkcji zwierzęcej w przeliczeniu na jednostkę produkcji jest...
Ich zdaniem takie systemy utrzymania powinny być dalej ulepszane i promowane na poziomie państw członkowskich. Ma to zapewnić równe szanse rolnikom w całej Unii Europejskiej.
 
Stopniowe wycofanie utrzymywania klatkowego powinno uwzględniać cechy charakterystyczne różnych zwierząt i zapewniać im wprowadzenie systemu chowu odpowiadającego ich potrzebom. 
 
Rolnicy mogą jednak liczyć na odpowiednio długi okres przejściowy oraz wsparcie w formie szkoleń i programów finansowych.
 
Ma to zapobiec przenoszeniu hodowli z Unii Europejskiej do państw, w których normy dobrostanu zwierząt są mniej restrykcyjne.
 
Posłowie domagają się również, aby wszystkie produkty zwierzęce importowane do krajów unijnych były wytwarzane w pełnej zgodności z odpowiednimi przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej.
 
Domagają się jednocześnie ponownej oceny istniejących umów handlowych, aby zapewnić spełnienie tych samych norm dobrostanu zwierząt i jakości produktów. Chcą także, aby Komisja Europejska promowała dobrostan zwierząt na arenie międzynarodowej.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA