Niemcy również walczą z ptasią grypą

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
12-01-2021,13:40 Aktualizacja: 12-01-2021,11:38
A A A
Ptasia grypa rozprzestrzenia się w wielu europejskich krajach. W Niemczech wskutek choroby do uboju i utylizacji trafiło niemal 30 tys. kurcząt.
 
Kolejne ognisko ptasiej grypy odnotowano w Niemczech w gospodarstwie położonym  na terenie Meklemburgii. 
 
Obszar ten, jak informuje portal euromeatnews.com, obejmuje prawie 500 ferm drobiu, w których łącznie jest utrzymywanych niemal 650 tys. ptaków.
 
Na fermie w kraju związkowym Meklemburgia po wykryciu wirusa H5N8 poddano ubojowi 29 tys. kurcząt. Jednocześnie wyznaczono 10 km obszar, który obejmuje 482 pobliskie gospodarstwa z około 644 tys. sztuk drobiu.
 
ptasia grypa, ognisko choroby, wirus HPAI, choroba potwierdzona we Francji, kaczki do utylizacji, odstrzał ptactwa

Ptasia grypa we Francji i 600 tys. kaczek do uboju

Fermy kaczek położone w regionie Landes zostały zaatakowane przez wirusa ptasiej grypy. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby do uboju ma trafić 600 tys. tych zwierząt.   Służby weterynaryjne we Francji wydały decyzję o ubiciu i...
W Europie w grudniu odnotowano serię ognisk ptasiej grypy. Choroba w wielu sytuacjach rozprzestrzeniła się przez dzikie ptaki.
 
Chorobę stwierdzono we Francji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Danii, Irlandii, Szwecji i w Polsce, a także w Rosji, Kazachstanie i Izraelu. 
 
Według Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) w Unii Europejskiej dokonano uboju łącznie ponad 1,6 miliona ptaków, przy czym największe szkody odnotowano w Polsce, gdzie w jednym gospodarstwie ubito 900 tys. ptaków.
 
W Rosji od października władze nakazały wybicie 1,8 mln ptaków, z czego 1,6 mln pochodziło z jednej fermy w pobliżu granicy z Kazachstanem. 
  
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2021

Hoduj z głową bydło:

-Co czeka rynek mleka

-Zmodernizowany opas

-Bydło na lekkie gleby

-Jak zasuszać krowy ?

-O laktację trzeba zadbać

 

PRENUMERATA