Polskie bydło i wołowina trafią na kolejne rynki

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
20-08-2023,9:05 Aktualizacja: 19-08-2023,15:45
A A A

Główny Inspektorat Weterynarii opublikował komunikaty dotyczące eksportu polskiej wołowiny oraz zwierząt do Turcji, a także samego mięsa na Filipiny.

GIW poinformował, że strona turecka potwierdziła akceptację wzorów świadectw obowiązujących przy eksporcie bydła.

Turcja zaakceptowała weterynaryjne świadectwo zdrowia na eksport bydła domowego przeznaczonego do tuczu z państw członkowskich UE do Republiki Turcji.

Turcja zaakceptowała także weterynaryjne świadectwo zdrowia na eksport bydła domowego przeznaczonego do uboju z państw członkowskich UE oraz na eksport bydła domowego przeznaczonego do dalszej hodowli.

ceny bydła rzeźnego, mięso wołowe, wołowina, spadek cen, zakup bydła rzeźnego

Średnia cena skupu bydła w UE ustabilizowała się

Ceny żywca wołowego w krajach Wspólnoty w pierwszym tygodniu sierpnia ustabilizowały się na poziomie 479,71 euro za 100 kg (około 2141 zł). W Polsce za ten żywiec płacono o 1,25 euro za 100 kg więcej niż przed tygodniem.   W Unii...
Świadectwa dostępne są u powiatowych lekarzy weterynarii oraz na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii. Można je znaleźć TUTAJ

GIW informuje również, że 18 sierpnia otrzymał informację o dopuszczeniu polskich zakładów do eksportu mięsa i podrobów wołowych na rynek Tajlandii.

Zezwolenie zostało przyznane w wyniku audytu przeprowadzonego przez inspektorów tajlandzkich w 2022 r. Zatwierdzenie obowiązuje przez okres 3 lat, począwszy od sierpnia 2023 roku.

Jednocześnie wysyłka wspomnianych towarów będzie możliwa po uzgodnieniu ze stroną tajlandzką wzoru świadectwa weterynaryjnego.

Obecnie dokument jest opracowywany w Głównym Inspektoracie Weterynarii na podstawie wymagań przekazanych przez służbę właściwą Tajlandii.

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)



 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA