Ponad 13 tysięcy rolników otrzymało preferencyjne kredyty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-03-2017,8:55 Aktualizacja: 09-03-2017,9:16
A A A

13.025 producentów rolnych uzyskało w 2016 roku preferencyjne kredyty z dopłatami do oprocentowania ze środków budżetu państwa będących w dyspozycji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W tej puli znalazły się 9.382 kredyty (ponad 541 mln zł) na odtworzenie środków trwałych i na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę.

krzysztof jurgiel, ministerstwo rolnictwa, wspólna polityka rolna, wpr, dopłaty bezpośrednie

Co z dopłatami po 2020 roku? Z Brukseli płyną niepokojące sygnały

Jak będzie wyglądała Wspólna Polityka Rolna po 2020 roku, a co za tym idzie, w jaki sposób przyznawane będą unijne dopłaty? Wkrótce rozpocznie się debata na ten temat, ale sygnały płynące z Brukseli mogą niepokoić. Krzysztof...

Z kolei 3.643 kredyty (ponad 1.006 mln zł) przeznaczone na inwestycje w przetwórstwie produktów rolnych, ryb, skorupiaków, mięczaków lub zakup akcji i udziałów - informuje ministerstwo rolnictwa na swojej stronie internetowej.

W 2017 roku w bankach współpracujących z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dostępne są preferencyjne kredyty na inwestycje i wznowienie produkcji rolnej.

Do końca kwietnia BGŻ BNP Paribas S.A., SGB Bank S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. udzielają ponadto kredytów na sfinansowanie zobowiązań cywilnoprawnych, podjętych w związku z prowadzeniem produkcji mleka, świń lub owoców i warzyw  w ramach linii ZC.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu