W Polsce jest za mało myśliwych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-03-2022,10:00 Aktualizacja: 25-03-2022,11:36
A A A

Nie wykorzystujemy potencjału myślistwa, bo nadal kojarzy się dość elitarnie. Taką twarz nadał myśliwym poprzedni ustrój. Myśliwi w PRL kojarzyli się ze służbami. Dziś już to wygląda inaczej - Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska.

Wiceszef resortu oraz pełnomocnik rządu do spraw leśnictwa i łowiectwa w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" powiedział, że myśliwi są dziś "grupą bezcenną, jeśli patrzymy z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, gdyż doskonale znają teren".

polski związek łowiecki, Paweł Lisiak, łowczy krajowy, Edward Siarka, Paweł Piątkiewic

Wrze wśród myśliwych. Łowczy krajowy zwolniony, ale... zostaje

Burza w zrzeszeniu myśliwych. Szef Naczelnej Rady Łowieckiej wręczył Pawłowi Lisiakowi, przewodniczącemu Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego - łowczemu krajowemu zwolnienie z pracy. Wiceminister środowiska wydał z kolei...

Pytany, czy wykorzystujemy potencjał, jakim jest myślistwo, Siarka ocenił: - Zupełnie nie. W Polsce myśliwych jest mało. Jeżeli przeliczymy ich liczbę proporcjonalnie do mieszkańców, to nie możemy się równać z państwami takimi, jak Finlandia, Irlandia, Francja czy Niemcy - zauważył.

Według niego "nie wykorzystujemy potencjału myślistwa, gdyż nadal się kojarzy dość elitarnie". - Taką twarz nadał myśliwym poprzedni ustrój. Myśliwi w PRL kojarzyli się ze służbami - wskazał w rozmowie z gazetą. Dodał, że dziś to już wygląda inaczej. - To są młodzi ludzie z entuzjazmem, którzy rozumieją przyrodę - stwierdził Siarka.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu