Bezpieczeństwo żywnościowe fundamentem nowoczesnego państwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-10-2015,9:25 Aktualizacja: 13-10-2015,8:46
A A A

Chociaż Polska już dziś jest jednym z najważniejszych eksporterów żywności w Unii Europejskiej, to eksperci wróżą nam dalszą ekspansję i umacnianie pozycji. Naszą siłą jest przede wszystkim dobra jakość i konkurencyjna cena produktów.

Potwierdza to wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. - Polskie firmy z sektora rolno-spożywczego nieprzerwanie się rozwijają i dostosowują do wymogów nowoczesnego rynku. Wspieramy je w ekspansji na rynki zagraniczne, na których jakość polskiej żywności jest znana i doceniana - tłumaczy Piechociński.

eksport żywności, produkty rolno-spożywcze, Marek Sawicki

Sawicki: największy sukces w rolnictwie to wzrost eksportu żywności

Minister rolnictwa uważa, że znaczący wzrost eksportu artykułów rolno-spożywczych, m.in. dzięki utworzeniu funduszu promocji, to największy sukces ostatnich 8 lat. - Osiągnięciem jest też wzrost dochodów rodzin rolniczych. W tym...
W jego ocenie, bezpieczeństwo żywnościowe to jeden z fundamentów bezpieczeństwa nowoczesnego państwa.

- Dlatego tak ważne jest, aby przedsiębiorcom działającym w tym obszarze stworzyć warunki do stabilnego rozwoju. Robimy to m.in. działając na rzecz ekspansji polskich firm na nowe, perspektywiczne, w tym również pozaeuropejskie, rynki - zauważa minister.

Polska żywność i polscy przedsiębiorcy z sektora rolno-spożywczego cieszą się dobrą opinią i uznaniem poza granicami kraju.

- Dowodem na to jest m.in. powodzenie, jakim cieszy się polski pawilon w ramach Expo 2015 w Mediolanie. Zgodnie z hasłem tegorocznej wystawy "Wyżywienie planety, energia dla życia" prezentowany jest potencjał polskiego sektora rolno-spożywczego - informuje wicepremier.

Janusz Piechociński podkreśla, że ten obszar jest dziś jedną z najbardziej konkurencyjnych i innowacyjnych gałęzi polskiej gospodarki.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj