Pateer z rozszerzoną działalnością w Polsce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Przemysław Olszewski | olszewski@rpt.pl
06-11-2023,18:15 Aktualizacja: 06-11-2023,18:15
A A A
Renomowany holenderski producent obciążników rolniczych dostępny jest w naszym kraju od wielu lat. Od tego roku aktywność marki Pateer w Polsce jednak wzrasta. Nastąpiła reorganizacja struktur handlowych, a nawet wybudowano zakład produkcyjny.
 
Grupa Pateer powstała ponad 100 lat temu. W 1920 r. założył ją przedsiębiorca Leo Pateer. Tuż po II wojnie światowej rozpoczyna się produkcja akcesoriów do ciągników rolniczych. Firmą kieruje wówczas syn założyciela – Frans Pateer. Obecnie grupa od ponad pół wieku jest pod rządami przedstawiciela trzeciego pokolenia tej rodziny. To za czasów Jacka Pateera przedsiębiorstwo startuje z wytwarzaniem obciążników rolniczych, czyli wyrobów, które rozsławiły poza Holandią firmę z Sint Jansteen koło Antwerpii. Wprowadzono je programu produkcyjnego, wraz z przeciwwagami do maszyn z sektora agro i układami zaczepowymi do ciągników, na początku lat 70. minionego wieku. Już wtedy firma stawia duży nacisk na eksport i dostarcza swoje rozwiązania do innych państw.
 
Kamieniem milowym jest powstanie oddziału we francuskim Bruz w 1994 r. Powstaje tam pierwsza fabryka grupy Pateer poza granicami Holandii. Obecnie w Bruz mieszczą się ponadto międzynarodowe centrum wystawowe i biuro konstrukcyjne. We francuskim oddziale odbywają się także szkolenia na dilerów z całego świata. Warto dodać, że zakłady produkcyjne grupy Pateer funkcjonują jeszcze w: Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Indiach i Chinach, a pracuje w nich łącznie ponad 300 osób. W naszym kraju produkcję obciążników uruchomiono na przełomie 2022/23. Polska stanowi ponadto centrum dystrybucyjne dla Europy Wschodniej, głównie dla krajów bałtyckich i Ukrainy.
 
Flagową pozycją w asortymencie firmy Pateer są budowane z różnych materiałów obciążniki: monoblokowe, walizkowe i przykołowe. Trafiają one zarówno do wielu producentów ciągników na pierwszy montaż, jak i bezpośrednio do klientów docelowych, czyli przede wszystkim rolników. Holenderskie przedsiębiorstwo oferuje obciążniki: stalowe, żeliwne, betonowe i magnetytowe.
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu