ASF nie jest im groźny. Inwestują w duże fermy świń

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-04-2019,9:00 Aktualizacja: 30-04-2019,6:59
A A A

Nowe fermy trzody chlewnej mają powstać na Ukrainie. Jak informuje portal Pig Progress kilka europejskich firm pracuje obecnie nad planami ich uruchomienia pomimo trwającej w tym państwie epidemii afrykańskiego pomoru świń.

Pig Progress informuje, że jedna z duńskich firm do końca tego roku planuje rozpocząć swoją działalność w regionie Żytomierz. Powstanie tam gospodarstwo utrzymujące 25 tysięcy świń, które jest już w trakcie budowy.

Duńczycy nie poprzestają na tym. Jak podaje Pig Progress Goodvalley Ukraine ujawnił plany zainwestowania 4 mln euro w budowę zakładu przetwórstwa mięsnego w tym kraju.

tuczniki, cena, Niemcy, trzoda chlewna

Ceny tuczników w Europie stabilne, a w USA rosną

Notowania żywca wieprzowego w okresie poświątecznym są stabilne w większości krajów unijnych. Jednak wyższe temperatury i rosnący ruch turystyczny spowodują wzrost popytu, a tym samym zwiększenie cen.   Okres stabilizacji cen...

Goodvalley Ukraine jest jednym z największych producentów wieprzowiny na Ukrainie i od kilku lat intensywnie inwestuje w moce produkcyjne.

Dwie duże fermy trzody chlewnej na 4500 oraz 5000 sztuk mają zostać wybudowane przez niemieckich inwestorów w obwodzie lwowskim. Obecnie prowadzą one poszukiwania gruntu niezbędnego do realizacji tego projektu.

Ukraina ma oferować zagranicznym inwestorom tzw. dobry klimat inwestycyjny.

Inwestycje w nowe chlewnie na Ukrainie mogą nieco dziwić z uwagi na to, że w kraju tym w pogłowiu świń domowych występuje afrykański pomór świń. W każdym tygodniu wybuchają tam nowe ogniska tej choroby.

asf, kolejne przypadki, dziki

ASF. Kolejne przypadki, a najwięcej z nich w woj. mazowieckim

Główny lekarz weterynarii poinformował dziś (29 kwietnia) o nowych przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Najwięcej z nich odnotowano w woj. mazowieckim.   Wirus ASF zabił kolejne dziki. Jego obecność została...

W ciągu ostatnich kilku lat, jak podaje Pig Progress, zarejestrowano na Ukrainie blisko 400 ognisk, w których uczestniczyły dziesiątki ferm trzody chlewnej, a bezpośrednie straty przemysłu sięgnęły 150 milionów hrywien tj. 5,5 miliona dolarów.

Pogłowie trzody chlewnej jak i produkcja wieprzowiny na Ukrainie w ostatnich latach stale maleją. Tamtejszy rząd nie ma pieniędzy na zwrot strat finansowych dla rolników.

Producenci i hodowcy trzody chlewnej w efekcie nie zgłaszają wybuchów choroby do służb weterynaryjnych. Zamiast tego, jak podaje Pig Progress, sprzedają zainfekowaną wieprzowinę i przyczyniają się do jeszcze większego szerzenia się wirusa ASF.

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2023

Hoduj z głową świnie:

-Chiny wałczą z ASF

-Hodowca wygrał z ARiMR

-Oszczędzaj z głową

-Przepis na superlochy

-Rzucił korporację dla świń

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2023

Hoduj z głową bydło:

-Sprzeciw wobec zakazu

-Termin zbioru musi być trafiony

-Mają podążać za paszą

-Trzyma mastitis  ryzach

-Co stosować na muchy?

 

PRENUMERATA