Zniesiono ograniczenia wstępu do gospodarstw rolnych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Magdalena Jarco PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-06-2020,11:20 Aktualizacja: 01-06-2020,11:26
A A A

Zniesiono wprowadzone w związku z koronawirusem ograniczenia w dostępie do gospodarstw rolnych. Wstęp do miejsc, w których utrzymywane są zwierzęta nie będzie już ograniczony wyłącznie do samych rolników, weterynarzy czy służb.

Chodzi o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

jan krzysztof ardanowski, tarcza antykryzysowa, ochrona praw zwierząt

Ardanowski tworzy listę. Zarobili na odbieraniu zwierząt?

Powstaje lista organizacji, które z odbierania rolnikom "maltretowanych" zwierząt zrobiły biznes - ujawnia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Dodał, że będzie żądać od nich wyjaśnień, co stało się ze zwierzętami. Po...

Jak czytamy w Ocenie Skutków Regulacji, rozporządzenie uchyla zapis, zgodnie z którym "do odwołania przemieszczanie się na teren gospodarstwa rolnego do miejsc, w których utrzymywane są zwierzęta, jest możliwe wyłącznie w przypadku określonych osób".

W związku z ograniczeniami wywołanymi pandemią dotąd mogli to być jedynie rolnik, domownicy lub pomocnicy rolnika którzy pomagali mu w prowadzeniu gospodarstwa czy funkcjonariusze służb, inspekcji i straży, którzy wykonywali czynności przewidzianych w odrębnych przepisach.

Do gospodarstwa mieli też wstęp pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa "w związku z wykonywaniem zadań Agencji przewidzianych w odrębnych przepisach oraz lekarz weterynarii w celu świadczenia usług z zakresu medycyny weterynaryjnej, "o których mowa w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o zakładach leczniczych dla zwierząt".

Nowe rozwiązania wpisują się działania związane z odmrażaniem gospodarki. Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2020

Hoduj z głową świnie:

-Ceny tuczników spadają

-Obalamy mity na temat ASF

-Żeby prosięta nie chorowały

-Rozwija produkcję warchlaków

-Prosięta muszą jeść, aby przyrastać

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wydajność pod oceną wzrosła

-Albo rozwój, albo porażka

-Efektywne źródło paszy

-Mleko prawdę Ci powie

-Obrażenia porodowe

PRENUMERATA