MOCbackter F i MOCbackter F plus do higienizacji środowiska upraw polowych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2020,9:20 Aktualizacja: 06-04-2020,9:53
A A A
Wysoki postęp chemizacji w rolnictwie oraz sukcesywne wycofywanie kolejnych substancji aktywnych z rynku, zmuszają rolników do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Rośnie też świadomość konsumentów, którzy poszukują zdrowej żywności, wyprodukowanej przy użyciu jak najmniejszej ilości środków chemicznych.  
 
Firma Osadkowski SA postanowiła wyjść naprzeciw tym poszukiwaniom i oczekiwaniom. Proponuje dwa preperaty mikrobiologiczne - MOCbackter F i MOCbackter F plus - do stosowania w uprawach zbóż w celu higienizacji środowiska. Zapobiegają rozwojowi niepożądanej mikroflory poprzez zaszczepienie roślin odpowiednimi kulturami bakterii, wyizolowanymi ze środowiska naturalnego - wskazuje firma. 
 
HumiCalc 4.0, nawóz wapniowy, kwasy humusowe i fulwowe, Bacillus azotofixans, bor, życie biologiczne gleby, Osadkowski

Nawóz wapniowy z dodatkiem. Nowość od Osadkowskiego

W rolnictwie stale poszukuje się rozwiązań mających na celu poprawę parametrów życiowych gleby. Nowością na polskim rynku jest HumiCalc 4.0, który bezpośrednio oddziałuje na jej właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne -...
Aby potwierdzić skuteczność działania technologii MOCbackter F, po zakończeniu z sukcesem testów laboratoryjnych, przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt doświadczeń polowych w wybranych gospodarstwach na terenie całej Polski. 
 
Wyniki testów i doświaczeń były jednoznaczne: preparaty mikrobiologiczne MOCbackter F i MOCbackter F Plus zapobiegają rozwojowi niepożądanej mikroflory poprzez zaszczepienie środowiska wzrostu roślin odpowiednimi kulturami bakterii - zachwala w komunikacie prasowym firma. 
 
Zawarte w obu preparatach szczepy bakterii przyczyniają się do poprawy wigoru roślin, ich wzrostu wegetatywnego i generatywnego oraz pozytywnie wpływają na rozwój systemu korzeniowego. Przekłada się to na lepsze odżywienie roślin, dzięki czemu możemy nie tylko przeciwdziałać skutkom suszy ale także osiągać wolne od patogenów, optymalne plony o wysokich parametrach jakościowych ziarna - wyjaśnia Osadkowski. 
 
Więcej informacji na www.osadkowski.pl
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

19.10 - 30.11.2020 wsparcie finansowe na tworzenie grup producentów  <-- zobacz więcej

26.10 - 24.11.2020 dotacje do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego <-- zobacz więcej

15.10 - 31.12.2020 300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej <-- zobacz więcej

29.10 - 30.11.2020 rozpoczęcie działalności pozarolniczej na wsi <-- zobacz więcej

30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę