MOCbackter F i MOCbackter F plus do higienizacji środowiska upraw polowych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2020,9:20 Aktualizacja: 06-04-2020,9:53
A A A
Wysoki postęp chemizacji w rolnictwie oraz sukcesywne wycofywanie kolejnych substancji aktywnych z rynku, zmuszają rolników do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Rośnie też świadomość konsumentów, którzy poszukują zdrowej żywności, wyprodukowanej przy użyciu jak najmniejszej ilości środków chemicznych.  
 
Firma Osadkowski SA postanowiła wyjść naprzeciw tym poszukiwaniom i oczekiwaniom. Proponuje dwa preperaty mikrobiologiczne - MOCbackter F i MOCbackter F plus - do stosowania w uprawach zbóż w celu higienizacji środowiska. Zapobiegają rozwojowi niepożądanej mikroflory poprzez zaszczepienie roślin odpowiednimi kulturami bakterii, wyizolowanymi ze środowiska naturalnego - wskazuje firma. 
 
HumiCalc 4.0, nawóz wapniowy, kwasy humusowe i fulwowe, Bacillus azotofixans, bor, życie biologiczne gleby, Osadkowski

Nawóz wapniowy z dodatkiem. Nowość od Osadkowskiego

W rolnictwie stale poszukuje się rozwiązań mających na celu poprawę parametrów życiowych gleby. Nowością na polskim rynku jest HumiCalc 4.0, który bezpośrednio oddziałuje na jej właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne -...
Aby potwierdzić skuteczność działania technologii MOCbackter F, po zakończeniu z sukcesem testów laboratoryjnych, przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt doświadczeń polowych w wybranych gospodarstwach na terenie całej Polski. 
 
Wyniki testów i doświaczeń były jednoznaczne: preparaty mikrobiologiczne MOCbackter F i MOCbackter F Plus zapobiegają rozwojowi niepożądanej mikroflory poprzez zaszczepienie środowiska wzrostu roślin odpowiednimi kulturami bakterii - zachwala w komunikacie prasowym firma. 
 
Zawarte w obu preparatach szczepy bakterii przyczyniają się do poprawy wigoru roślin, ich wzrostu wegetatywnego i generatywnego oraz pozytywnie wpływają na rozwój systemu korzeniowego. Przekłada się to na lepsze odżywienie roślin, dzięki czemu możemy nie tylko przeciwdziałać skutkom suszy ale także osiągać wolne od patogenów, optymalne plony o wysokich parametrach jakościowych ziarna - wyjaśnia Osadkowski. 
 
Więcej informacji na www.osadkowski.pl
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

15.03 - 17.05.2021 wnioski obszarowe w kampanii 2021 r. - zobacz więcej

29.03 - 16.05.2021 nabór wniosków - tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw lub rynków lokalnych -- zobacz więcej

31.03.2021- 29.05.2021 nabór wniosków - premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów