Rolnicze rodziny objęte ubezpieczeniem NNW

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-10-2016,11:10 Aktualizacja: 20-10-2016,11:18
A A A

Od 14 października obowiązuje umowa grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dla członków rodzin rolników. Została zawarta na rok - do 13 października 2017 r.

Jej stronami są: Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników (stanowi go z urzędu prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) oraz Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia.

wypadek podczas koszenia kukurydzym, policja, wypadek, Lubelskie, śmierć

Tragiczne wypadki podczas koszenia kukurydzy

Dramatyczny przebieg miało zdarzenie, do którego doszło w czwartek w powiecie janowskim (woj. lubelskie). 59-letni rolnik zginął podczas zbioru kukurydzy. W trakcie pracy maszyna wciągnęła mężczyźnie nogę. - Rolnik prawdopodobnie wykrwawił...
Firma ta została wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego, ogłoszonego przez FSUSR. W sumie w wyznaczonym czasie wpłynęły trzy oferty.

Jak podaje Fundusz, grupowe ubezpieczenie NW obejmuje członków rodzin rolników, tj. dzieci do ukończenia 16. roku życia, pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami lub opiekunami prawnymi, z których przynajmniej jedno podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie (ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu oraz ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskiemu).

Fakt podlegania rolniczemu ubezpieczeniu będzie potwierdzać KRUS swoimi zaświadczeniami.

wypadek, wypadki na wsi, żniwa, rolnictwo, dramatyczny wypadek

14-letni chłopiec wpadł do zsypu silosu ze zbożem

Nastolatek z gminy Pawłów wpadł do zsypu silosu ze zbożem i w ciężkim stanie trafił do szpitala, a 26-letnia kobieta ze Śląska została oskalpowana przez kombajn do zbioru ziemniaków. W całym kraju zdarza się coraz więcej groźnych...
Z warunków umowy wynika, że za zgon dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku ( w tym również z powodu udaru mózgu i zawału serca) przysługuje świadczenie w wysokości 100 proc. sumy ubezpieczenia (ta wynosi 67 tys. zł), a gdy takie zdarzenie ma miejsce na terenie gospodarstwa rolnego jest to już 150 proc. tej sumy.

Za 1 proc. uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku ma być wypłacane 1 proc. sumy ubezpieczenia, natomiast przy porażeniu prądem przewidziano 2 proc. (szczegółowo o świadczeniach obligatoryjnych i fakultatywnych można przeczytać tutaj).

Ubezpieczyciel ma realizować proces likwidacji szkód poprzez centralę w Sopocie i przedstawicielstwo w Warszawie. Zgłoszenia w tej sprawie przyjmowane są drogą elektroniczną (szkody@ergohestia.pl), telefoniczne (801 107 107; 58 555 5 555) i poprzez Centrum alarmowe Assistance (24h – 22 522 29 90; 22 232 29 90).

"W przypadku pytań, wątpliwości, korespondencji, zgłoszeń, należy posługiwać się numerem polisy 436000109472" - informuje FSUSR.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu