Kolejny dramatyczny wypadek. Kombajn wciągnął stopę 21-latka

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
15-09-2015,9:15 Aktualizacja: 15-09-2015,9:53
A A A

Policjanci z Janowa Lubelskiego wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek w miejscowości Branewka, w powiecie janowskim.

21-latek doznał poważnych obrażeń pracując przy kombajnie ziemniaczanym. Jego prawa stopa został wciągnięta przez maszynę i przygnieciona.

Brat poszkodowanego, który w tym czasie był w ciągniku rolniczym, zatrzymał maszynę i wezwał karetką pogotowia. Mężczyzna z obrażeniami stopy został przewieziony do szpitala.

Tragiczny wypadek w gospodarstwie. 21-latek w ciężkim stanie

Lekarze walczą o uratowanie życia młodego mężczyzny, który zatruł się niebezpiecznymi dla zdrowia oparami podczas pracy w chlewni przy opróżnianiu zbiornika gnojowicy. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Tłuściec koło...
- Podczas zbioru ziemniaków młody rolnik z gminy Dzwola podszedł do kombajnu, żeby wysypać ziemniaki - opisuje w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" mł. asp. Faustyna Łazur, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. - Maszyna wciągnęła mężczyźnie najpierw sznurówkę od buta, później nogę - tłumaczy.

Żeby uwolnić 21-latka, na miejsce zostali wezwani strażacy ze specjalistycznym sprzętem, którzy o zdarzeniu poinformowali policjantów.

To kolejny w ostatnich dniach poważny wypadek podczas prac polowych w województwie lubelskim. Na początku września w gminie Wilków zginęła kobieta, która spadła z przyczepki ciągnika.

Policjanci wyjaśniający okoliczności i przyczyny zdarzenia apelują o wyobraźnię i rozsądek w trakcie wykonywania prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. "Większości zagrożeń i nieszczęść można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie" - przekonują mundurowi.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia w miejscowości Branewka, w powiecie janowskim:

KRUS informuje, że w I półroczu 2015 r. do placówek terenowych i oddziałów regionalnych zgłoszono łącznie ponad 10 tys. zdarzeń wypadkowych w rolnictwie. Chociaż zdarzeń było o 7,2 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2014 r., to nadal wypadków jest szokująco dużo.

Najwięcej  zdarzeń wypadkowych odnotowano  w  grupach: "upadek osób" (46 proc.), "pochwycenie i uderzenie przez części ruchome maszyn i urządzeń" (13,2 proc.) oraz "uderzenie, przygniecenie i pogryzienie przez zwierzęta" (12,1 proc.).

Poleć
Udostępnij