Lekarze weterynarii bliżej porozumienia z ministerstwem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-09-2021,8:05 Aktualizacja: 10-09-2021,8:07
A A A

W ministerstwie rolnictwa odbyło się ważne spotkanie na temat systemu wynagradzania lekarzy weterynarii za czynności wykonywane z wyznaczenia powiatowego lekarza weterynarii oraz pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

W resorcie stawili się przedstawiciele Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, Stowarzyszenia Urzędowych Lekarzy Weterynarii, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej oraz Sekcji Krajowej Pracowników Weterynarii NSZZ "Solidarność".

asf, hodowcy, strefy asf

Zniesienie stref ASF? Weterynaria wnioski złoży dopiero jesienią

Mając na względzie fakt, iż aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie jest korzystna, wnioski o uwolnienie poszczególnych obszarów ASF, składane będą dopiero jesienią - przekazał Krzysztof Jażdżewski, zastępca...

"Uczestnicy spotkania ocenili, że przebiegło ono w dobrej i merytorycznej atmosferze, która daje nadzieję na osiągnięcie porozumienia. Niezbędne jest jednak jeszcze doprecyzowanie istotnych szczegółów, które potem powinny zostać zatwierdzone przez kierownictwo MRiRW. Liczymy, że podczas następnych spotkań uda nam się dojść do porozumienia w zakresie szczegółowych rozwiązań" - czytamy w komunikacie KIL-W.

W pewnym momencie realne stało się, że weterynarze wykonujący zadania z wyznaczenia szefów powiatowych inspektoratów weterynarii będą masowo rezygnować z pracy. Ostrzegli o tym w liście otwartym. Gdyby do tego doszło, rykoszetem dostaliby zapewne rolnicy.

A chodzi o projekt rozporządzenia autorstwa ministra rolnictwa w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii i inne osoby wyznaczone przez powiatowego lekarza weterynarii. W ocenie zainteresowanych uderzał on ich po kieszeni.

"W zgodnej opinii naszego środowiska, wcześniej przedstawione propozycje zmian w zasadach wynagradzania lekarzy weterynarii spowodowałoby ich masowe odejście od wykonywanych zadań, a przez to załamanie się systemu nadzoru nad bezpieczeństwem zdrowotnym żywności w Polsce. Uważamy także, że niezbędne są kolejne działania zmierzające do wzmocnienia kadrowo-finansowego Inspekcji Weterynaryjnej" - podkreśla KIL-W.
 Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA