Nadchodzące wydarzenia

Dni Pola firmy PROCAM w Stanowie 2016

Data rozpoczęcia: 2016-06-24
Data zakończenia: 2016-06-24
Miejscowość: Stanowo
Organizator: PROCAM Polska Sp. z o.o.
Województwo: pomorskie

W sezonie 2016 firma PROCAM zaplanowała siedem lokalizacji pokazów polowych w terenie - Dni Pola.

Podczas tych spotkań doradcy starają się przekazać jak najwięcej wiedzy, a także wymieniać opinie i doświadczenia, z pożytkiem dla obydwu stron. Na Dniach Pola można zobaczyć sprawdzone w doświadczeniach i ekonomicznie uzasadnione rozwiązania w produkcji roślinnej.

Tematyka prowadzonych wykładów będzie obejmowała: sytuację fitosanitarną na polach w 2016 r. z uwzględnieniem problemów związanych z przebiegiem pogody a także dobór optymalnych rozwiązań ochrony i nawożenia roślin uprawnych.

Po wykładach, jak zwykle uczestnicy zwiedzą kolekcje odmian rzepaku ozimego i pszenicy ozimej.

Do obejrzenia, dotknięcia oraz dokładnego zlustrowania będą dostępne zblokowane odmiany rzepaku (w poszczególnych miejscach, tak jak w Stanowie kilka do kilkunastu odmian) oraz odmian pszenicy ozimej (ok. 6– 10 odmian). W każdym z miejsc około 20-osobowe grupy gości będą oprowadzane przez Doradców Agrotechnicznych, którzy będą przekazywali informacje z prowadzonych doświadczeń agrotechnicznych oraz ochrony roślin (program ochrony roślin) autorstwa Dyrektora Działu Sprzedaży i Agronomii dr inż. Dariusza Wyczlinga oraz kolegów z grupy wsparcia technicznego. Firma zaprezentuje najlepsze rozwiązania w zakresie nawożenia mineralnego, nawożenia dolistnego, ochrony herbicydowej, ochrony fungicydowej czy też insektycydowej w poszczególnych terminach fenologicznych roślin uprawnych.

Na trasie zwiedzania poletek doświadczalnych będzie można identyfikować, specjalnie przygotowane na tę okoliczność, spreparowane fitotoksyczności oraz poglądowe profile glebowe, jak też ścieżki dydaktyczne.

W trakcie zwiedzania poletek doświadczalnych oraz rozwiązań ochrony roślin, pracownicy firmy będą prezentować najnowsze rozwiązania w temacie maszyn rolniczych, szczególnie związanych z aplikacją środków ochrony roślin, uprawą gleby, jak również nawożeniem.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które składają się na odpowiednie i skuteczne zwalczanie poszczególnych agrofagów na polach uprawnych jest dokładna identyfikacja problemów fitosanitarnych. Dlatego też, tak jak w poprzednich latach, organizator zaprasza do Laboratorium Fitosanitarnego, które będzie funkcjonowało w specjalnie oznaczonym namiocie w każdej z lokalizacji Dni Pola 2016 PROCAM.

Doradcy pomogą przy:

  • identyfikacji zagrożeń fitosanitarnych
  • oraz badaniu gleby i wody.

Problem jakości wody dotyczy praktycznie każdego zabiegu ochrony roślin; jest to element powtarzalny i stały. Organizatorzy polowych spotkań proponują pokaz rozkładu cieczy oraz wartości dodanej, jakie wnosi do oprysku preparat ISOTAK PRO +.

Poniżej poszczególne daty oraz lokalizacje:

  • 03.06.2016 roku - Karolewo – Powiat Obornicki, Gmina Rogoźno, woj. wielkopolskie
  • 07.06.2016 roku - Żórawina – Powiat Wrocławski, Gmina Żórawina, woj. dolnośląskie
  • 08.06.2016 roku - Podolany- Powiat Złotorysjki, Gmina Złotoryja, woj. dolnośląskie
  • 10.06.2016 roku – Strachocin – Powiat Stargard Szczeciński, Gmina Strachocin, woj. zachodniopomorskie
  • 15.06.2016 roku - Ratyczów – Powiat Tomaszowski, Gmina Łaszczów, woj. lubelskie
  • 21.06.2016 roku - Szepietowo-Wawrzyńce - Powiat Wysokomazowieckie, Gmina Szepietowo, woj. podlaskie
  • 24.06.2016 roku - Stanowo - Powiat Sztum, Gmina Dzierzgoń, woj. pomorskie

Więcej informacji o Dniach Pola znajduje się na stronie www.procam.pl