Holenderscy rolnicy otrzymają pieniądze za zamknięcie hodowli świń

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-05-2019,8:00 Aktualizacja: 20-05-2019,9:20
A A A
Rolnicy z Holandii mieszkający w regionach o wysokim zagęszczeniu ludzi będą mogli starać się o dotację za rezygnację z hodowli świń. Celem projektu jest ograniczenie negatywnego wpływu działalności rolniczej na zdrowie ludzi i zanieczyszczenie środowiska.
 
Holandia będzie dotowała rolników, którzy zrezygnują z hodowli świń. Z dofinansowania będą mogli skorzystać hodowcy z regionów o wysokim zagęszczeniu ludności, informuje portal 3trzy3.pl na podstawie strony www.rijksoverheid.nl.
 
tuczniki, cena, Niemcy, trzoda chlewna

Niemcy podnieśli cenę tuczników o kolejne 4 centy

Cena żywca wieprzowego na niemieckiej małej giełdzie pozostała bez zmian. Z kolei na dużej giełdzie notowania wzrosły o 4 centy za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc).   Niemcy opublikowały 14 maja notowania małej giełdy (ISW). Cena...
Celem holenderskiej hodowli świń jest utrzymanie zdrowego środowiska życia, zamknięcie systemów hodowli, zdrowie zwierząt i przyjazna ich hodowla, atrakcyjny model dochodów i wkład w poprawę klimatu. 
 
W tym celu Ministerstwo Rolnictwa, Przyrody i Jakości Żywności przedstawiło do konsultacji ”Porozumienie o dotacji na restrukturyzację hodowli trzody chlewnej (SVR)”.
 
Holenderskie stowarzyszenie hodowców świń (POV), Rabobank, Vion, Agrifirm, ForFarmers, Topigs Norsvin i Ministerstwo Rolnictwa, Przyrody i Jakości Żywności stworzyły wspólne przedsięwzięcie o nazwie Vital Pig Farming Coalition.
 
Jego niezależnym przewodniczącym został były minister Uri Rosenthal. 
 
W ramach projektu holenderskie ministerstwo rolnictwa chce wprowadzić bardziej zrównoważoną produkcję trzody chlewnej. W przypadku ferm zlokalizowanych w miejscach, w których sprawiają one kłopoty okolicznym mieszkańcom, ich właściciele mogą otrzymać dotacje za zaprzestanie działalności rolniczej.
 
Zdaniem ministra Caroli Schouten decyzja o zaprzestaniu produkcji trzody chlewnej ma ogromny wpływ na życie rolników.  Ministerstwo napisało projekt planu, który oferuje wskazówki dla gospodarzy, którzy rozważają zaprzestanie działalności rolniczej.
 
Głównym celem projektu jest doskonalenie hodowli świń. Wiąże się to z koniecznością opracowania nowych modeli przychodów, przyspieszoną waloryzację obornika, innowacje dotyczące budynków oraz inwestycje w systemy informacyjne łańcucha dostaw.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu