Pasze noGMO z Wipaszu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: hoduj@apra.pl
16-08-2016,16:00 Aktualizacja: 16-08-2016,16:39
A A A

Wipasz Spółka Akcyjna poinformowała, że wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom producentów, hodowców oraz konsumentów, od niedawna rozpoczęła produkcję pasz noGMO. Ponadto firma przeszła dodatkowo pozytywnie audyty certyfikujące GMP+.

Znając wysokie wymagania higieny, bezpieczeństwa i reżimu technologicznego wytwarzania pasz noGMO i wiedząc, że bardzo trudno jest produkować w tym samym zakładzie pasze wolne od GMO i pasze zmodyfikowane, firma Wipasz przeznaczyła w całości jedną ze swoich wytwórni wyłącznie pod produkcję pasz noGMO.

Chcąc dalej podnosić swoje standardy Wipasz zakończył pozytywnie procedurę wprowadzania systemu jakości GMP+. Certyfikat GMP+ to standard zapewniający najwyższą jakość i bezpieczeństwo w produkcji pasz we wszystkich ogniwach łańcucha paszowego (od surowców do produktu gotowego).

Warto przypomnieć, że standard GMP+ od początku 2015 roku przeszedł zasadniczą zmianę i od tego momentu wymagania w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego stawia się już nie tylko producentom materiałów paszowych i pasz, ale także firmom handlowym i usługowym, które zajmują się transportem i spedycją. Sam certyfikat GMP+ powstał w oparciu o normę ISO 9001 oraz HACCP i jest to zespół wymogów dotyczących żywienia zwierząt gospodarskich. Udział w kształtowaniu wszystkich norm, miały również zasady obejmujące Codex Alimentarius. Głównym celem systemu GMP+ jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i jakości pasz, którymi są żywione zwierzęta oraz dodatków paszowych, z którymi zwierzęta mają styczność.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt