Tanieje olej napędowy. Świetna wiadomość dla rolników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
10-03-2020,15:50 Aktualizacja: 10-03-2020,20:04
A A A

Załamanie rozmów krajów OPEC i Rosji w sprawie zarządzania światowymi dostawami ropy naftowej doprowadziło do gwałtownego spadku cen surowca. To z kolei przekłada się na coraz tańsze paliwo na polskich stacjach.

PKN Orlen informuje, że od początku roku na stacjach własnych koncernu, ceny benzyny 95 i diesla systematycznie maleją.

"Obniżki wyniosły średnio ok. 20 groszy na litrze benzyny 95 i 32 grosze na litrze ON. Mając na uwadze obecną cenę baryłki ropy naftowej, można spodziewać się kolejnych spadków cen. Porównując obecne ceny benzyny w krajach UE taniej niż w Polsce jest jedynie w Rumunii" - czytamy w komunikacie paliwowego giganta.

zambrów, podlasie, kpp w zambrowie, oszustwo, woda zamiast paliwa

Sprzedali rolnikowi wodę zamiast paliwa

3800 złotych stracił rolnik z województwa warmińsko-mazurskiego w wyniku działań oszustów. Zamiast oleju napędowego w zakupionym przez niego zbiorniku była woda. Ostrzeżenie przed oszustami wydali policjanci z komendy powiatowej w...

Koncern zapewnia, że "dostosowuje ofertę cenową do sytuacji rynkowej".

- Zależy nam na sukcesywnym zwiększaniu wolumenów sprzedaży. Reagujemy adekwatnie, ale i odpowiedzialnie, pamiętając również o akcjonariuszach. Kierunek zmian wynika z uśrednionych cen tygodniowych, miesięcznych oraz kwartalnych. Mając na uwadze, że tendencja spadkowa cen ropy zostanie utrzymana, a pozostałe czynniki będą stabilne, to systematycznie będziemy obniżać ceny paliw na naszych stacjach. Obecnie w Polsce mamy jedne z najniższych cen paliw w Europie. To efekt nie tylko niskiej ceny ropy naftowej, ale również rezultat naszych działań optymalizujących koszty produkcji  - zaznacza Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Jednocześnie tłumaczy, że ceny detaliczne benzyny czy diesla zależą w zdecydowanej mierze od takich czynników makroekonomicznych jak: cena ropy naftowej, giełdowe notowania gotowych produktów paliwowych, czy relacje kursów walut.

gmina rokitno, powiat bialski, złodziej paliwa, plantacja borówek, KMP w białej podlaskiej

Nastolatek wyniósł 130 litrów paliwa z plantacji borówek

Podejrzanego o kradzież benzyny wykorzystywanej w agregacie do nawodnień plantacji borówki amerykańskiej zatrzymali funkcjonariusze z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim (woj. lubelskie). Jak ustalili, 17-letni...

Na światowy przemysł rafineryjny, który funkcjonuje obecnie w warunkach bardzo słabego makro, nałożył się efekt koronawirusa. Eksperci z OECD szacują obecnie, że globalna gospodarka spowolni o 0,5 punktu procentowego, co z przestojami chińskich rafinerii przyczyni się do zmniejszenia przyrostu globalnego popytu na ropę w bieżącym roku o 200 000 bd w stosunku do ubiegłego roku.

Aktualna średnia cena baryłki ropy naftowej wynosi ok. 35 dolarów.

"Jak głęboko i w jakim czasie zmieniać się będą dalej ceny detaliczne paliw, zależeć będzie przede wszystkim od cen surowca oraz od sytuacji na międzynarodowych rynkach paliw, które kształtują bazę dla cen hurtowych i detalicznych w Polsce" - wyjaśnia PKN Orlen.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu