GUS zbada gospodarstwa w całym kraju. Statystyka na wsi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-05-2015,10:05 Aktualizacja: 19-05-2015,10:39
A A A

Z rolnikami z całej Polski bezpośrednio lub telefonicznie rozmawiać będą niebawem ankieterzy z Głównego Urzędu Statystycznego.

Od 1 czerwca do 10 lipca pracownicy GUS przeprowadzać będą badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Zaplanowano "czerwcowe badanie rolnicze", "badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej" oraz "badanie pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego".

Udział w badaniach można wziąć przez wypełnienie formularzy w internecie. W dniach 1-7 czerwca dokumenty będą dostępne na stronie https://rolnictwo.stat.gov.pl

Później ankieterzy będą rozmawiać z rolnikami telefonicznie, bądź podczas wizyt w gospodarstwach. Co ważne, ich tożsamość można potwierdzić dzwoniąc na bezpłatny numer infolinii: 800 800 800 (czynny w czasie trwania badania).

GUS zapewnia, że we wszystkich prowadzonych badaniach obowiązuje bezwzględnie przestrzegana zasada prawnego zapewnienia tajemnicy statystycznej. Zebrane informacje o gospodarstwach domowych i jego członkach nie będą zatem wykorzystywane do innych celów niż statystyczne.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu