Ceny paliw na stacjach prawdopodobnie będą spadać

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
26-03-2017,10:05 Aktualizacja: 26-03-2017,10:12
A A A

W nadchodzącym tygodniu ceny paliw na stacjach prawdopodobnie będą spadać - prognozują eksperci BM Reflex. Ich zdaniem litr benzyny bezołowiowej i oleju napędowego potanieją o 3-4 grosze.

Według analityków w mijającym tygodniu odnotowano kolejne obniżki na stacjach, przy jednoczesnym wyhamowaniu obniżek cen w hurcie.

"Za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy obecnie około 4,61 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 4,95 zł, oleju napędowego - 4,48 zł, autogazu - 2,16 zł" - podali eksperci BM Reflex.

zwrot podatku akcyzowego, paliwo rolnicze, zużycie oleju na hektar, ministerstwo rolnictwa, krir, budżet państwa

Ministerstwo: złotówka za litr paliwa i basta

Resort rolnictwa uznał, że "nie jest możliwe ani zwiększenie stawki zwrotu podatku akcyzowego zwartego w cenie rolniczego paliwa, ani podniesienia bądź zróżnicowanie ze względu na rodzaj produkcji limitu zużycia oleju na hektar"....
Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują dalsze obniżki cen paliw na stacjach.

Ich zdaniem jest to związane z notowaniami ropy Brent z ostatniego tygodnia, które pierwszy raz od listopada ubiegłego roku znalazły się poniżej poziomu 50 dolarów. "W połączeniu ze złotówką najmocniejszą w tym roku w relacji do dolara, sytuacja na rynku naftowym daje kierowcom powody do optymizmu" - zaznaczyli w opublikowanym w piątek komentarzu.

paliwo, benzyna, olej napędowy, oszustwo, mafia paliwowa, Służba Celna

Uwaga na lewe paliwo. Rolnicy na celowniku oszustów

Wszystkie ręce na pokład - takie hasło przyświeca teraz państwowym służbom jeśli chodzi o walkę z paliwowymi oszustami. Sukcesów nie brakuje. I obrazują one, że skala przestępczości w tym zakresie jest ogromna. - Szara strefa w obrocie...
"Przełom marca i kwietnia przyniesie dalszy spadek cen na stacjach. Prognozowane przedziały cenowe dla poszczególnych paliw wyglądają następująco: 4,52-4,65 PLN/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,38-4,50 PLN/l oraz 2,14-2,21 PLN/l dla autogazu" - podali analitycy.

Specjaliści z e-petrol.pl poinformowali również, że amerykańskie rezerwy ropy wzrosły o prawie 5 milionów baryłek, do rekordowego poziomu 533,1 milionów w zeszłym tygodniu.

Zdaniem ekspertów wysokie zapasy mają swoją przyczynę w zwyżce produkcji o ponad 8 proc. od połowy ubiegłego roku. "W tej chwili sięga ona już ponad 9,13 mln baryłek dziennie, co jest poziomem bliskim końcówce 2014 roku" - podali.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu