Benzyna i olej napędowy znacznie tańsze niż przed rokiem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
07-12-2015,13:35 Aktualizacja: 07-12-2015,14:11
A A A
Benzyny i olej napędowy na początku grudnia są tańsze o ponad 10 proc. niż przed rokiem - obliczyli analitycy rynku paliw. Nie wykluczają obniżek cen na polskich stacjach w przyszłym tygodniu.
 
"W mijającym tygodniu na stacjach obserwowaliśmy stabilizację cen paliw. Słabnąca w relacji do dolara złotówka nie pozwoliła na kontynuację przeceny, ale nawet bez dalszych obniżek koszty tankowania są zauważalnie niższe niż przed rokiem. Na początku grudnia benzyna i olej napędowy są tańsze o ponad 10 proc. niż przed rokiem" -  zaznaczyli w komentarzu analitycy e-petrol. 
paliwo, benzyna, olej napędowy, cena, stacja, pieniądze, obniżki

Paliwa tanieją. Mniej płacimy za benzynę i olej napędowy

Z porównania cen na stacjach przeprowadzonego przez portal e-petrol.pl wynika, że wszystkie paliwa, oprócz autogazu odnotowały spadek średniej ceny detalicznej na rynku krajowym. Średnia cena benzyny bezołowiowej 95 jest niższa o 5...
Jak podkreślili, w mijającym tygodniu stawki paliw były stabilne - nie zmieniła się cena benzyny 95-oktanowej za którą trzeba zapłacić 4,37 zł/l, a cena autogazu spadła o grosz, do 2,11 zł/l. Również o grosz podrożał jedynie olej napędowy, którego litr kosztuje 4,30 zł. 
 
Zdaniem ekspertów e-petrol, w bieżącym tygodniu za tankowanie benzyny bezołowiowej 95 będziemy płacić średnio 4,33-4,42 zł/l, olej napędowy 4,23-4,32 zł/l, a autogaz 2,05-2,12 zł/l. 
 
Z kolei analitycy BM Reflex, zwrócili uwagę na spadki cen ropy brend, które znalazły się "w rejonie tegorocznych minimów, czyli 42,4 dolarów za baryłkę". Dodatkowym czynnikiem działającym na korzyść kierowców, mogą też być rekordowe wskaźniki wydobycia ropy w USA, które w ub. tygodniu wyniosło 489,4 mln baryłek dziennie.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu