Zjednoczone Emiraty Arabskie zainteresowane produktami z Polski

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-07-2015,8:50 Aktualizacja: 09-07-2015,9:14
A A A

Rosyjskie embargo wymusiło na polskich firmach dywersyfikację rynków. Poszukujemy odbiorców naszych towarów w coraz bardziej odległych państwach świata.

Jednym z obiecujących kierunków dla polskiej żywności są Zjednoczone Emiraty Arabskie.

- Jesteśmy gotowi efektywnie współpracować z ZEA w obszarze wzajemnych inwestycji i współpracy gospodarczej - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas spotkania z ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce Yousifem Eisa Hassenem Eisa AlSabrim.

Zjednoczone Emiraty Arabskie ważnym partnerem gospodarczym Polski

Sektor rolno-spożywczy i perspektywy dalszego rozwijania wymiany gospodarczej w tym zakresie były wiodącymi tematami spotkań podczas wizyty delegacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Warszawie. W spotkaniu prezydenta Bronisława...
Podczas rozmów w Ministerstwie Gospodarki szef resortu gospodarki wyjaśnił, że Polska przywiązuje dużą wagę do zacieśnienia współpracy gospodarczej z regionem Zatoki i liczy, że będzie to możliwe dzięki rozwojowi kooperacji ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

- Jest wiele obszarów w których możemy podjąć wspólne działania. W śród nich są nowe technologie, odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna, sektor ICT czy branża meblarska. Ponadto wyrażamy wolę ustanowienia współpracy w dziedzinie transportu morskiego, lądowego czy lotniczego - dodał.

Wicepremier Piechociński przypomniał również o swojej kwietniowej wizycie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz rozmowach zarówno na szczeblu rządowym, jak i biznesowym.

W listopadzie 2014 w ZEA gościł minister rolnictwa Marek Sawicki. Zwrócił uwagę na duży wzrostu zainteresowania emirackich konsumentów polską żywnością, czego dowodem jest fakt, że w 2013 r. wartość eksportu towarów rolno-spożywczych z Polski na rynek ZEA wyniosła blisko 85 mln euro, co oznaczało wzrost o ponad 47 proc. w stosunku do 2012 roku.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement