ASF w Niemczech i 50 mln euro dla poszkodowanych rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
12-01-2021,10:05 Aktualizacja: 22-01-2021,9:31
A A A
Niemieccy rolnicy, którzy zostali poszkodowani w wyniku afrykańskiego pomoru świń (ASF) mogą liczyć na pomoc finansową. Lidl i Kaufland przeznaczyły na ten cel fundusze w wysokości 50 mln euro.
 
Sieć supermarketów Lidl i Kaufland chce przekazać niemieckim rolnikom 50 mln euro. Wsparcie ma trafić do osób, które zostały poszkodowane w wyniku ASF oraz pandemii koronawirusa. 
 
Deklaracja pomocy padła podczas wideokonferencji między firmami handlowymi a federalną minister rolnictwa Julią Klöckner (CDU). Grupa Schwarz z siedzibą w Neckarsulm w Badenii-Wirtembergii obiecała przeznaczyć 50 mln euro dla poszkodowanych rolników.
 
dziki, ASF, ogrodzenie, świętokrzyskie, mazowieckie

Ogrodzenie lasów gotowe. Ma zatrzymywać ASF

Prace przy budowie na terenie nadleśnictw Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski ogrodzeń ograniczających migrację zwierząt zostały zakończone. Wynikały z nakazu wojewody świętokrzyskiego. Płoty - jak już pisaliśmy - mają za zadanie ograniczenie...
Fundusze te, jak informuje portal euromeatnews.com, będą udostępniane w ramach programu na rzecz dobrostanu zwierząt. Dzięki tej inicjatywie Grupa Schwarz chce teraz ustalić, w jaki sposób można konkretnie rozdzielić wsparcie.
 
Reakcja ze strony sieci sklepów miała miejsce po demonstracjach rolników przed centralnymi sklepami w sektorze handlu detalicznego żywnością. Niemiecka minister rolnictwa stwierdził, że jest potrzebne natychmiastowe porozumienie między handlowcami a rolnictwem. 
 
Joachim Rukwied, Prezes Związku Rolników Niemieckich określił pomoc jako pocieszenie. Powiedział również, że jest to miły gest i wyraz uznania dla inicjatywy na rzecz dobrostanu zwierząt.
 
Jednak aby pomóc rolnikom w dłuższej perspektywie, jest konieczna długoterminowa współpraca miedzy hodowcami, a przedstawicielami handlu. 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zapobieganie biegunkom u prosiąt

-Krajowe białko na polu i w korycie

-Mineralne dla loch prośnych

-Sposoby na zapachy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2021

Hoduj z głową bydło:

-Co czeka rynek mleka

-Zmodernizowany opas

-Bydło na lekkie gleby

-Jak zasuszać krowy ?

-O laktację trzeba zadbać

 

PRENUMERATA