ASF w Niemczech i 50 mln euro dla poszkodowanych rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
12-01-2021,10:05 Aktualizacja: 22-01-2021,9:31
A A A
Niemieccy rolnicy, którzy zostali poszkodowani w wyniku afrykańskiego pomoru świń (ASF) mogą liczyć na pomoc finansową. Lidl i Kaufland przeznaczyły na ten cel fundusze w wysokości 50 mln euro.
 
Sieć supermarketów Lidl i Kaufland chce przekazać niemieckim rolnikom 50 mln euro. Wsparcie ma trafić do osób, które zostały poszkodowane w wyniku ASF oraz pandemii koronawirusa. 
 
Deklaracja pomocy padła podczas wideokonferencji między firmami handlowymi a federalną minister rolnictwa Julią Klöckner (CDU). Grupa Schwarz z siedzibą w Neckarsulm w Badenii-Wirtembergii obiecała przeznaczyć 50 mln euro dla poszkodowanych rolników.
 
dziki, ASF, ogrodzenie, świętokrzyskie, mazowieckie

Ogrodzenie lasów gotowe. Ma zatrzymywać ASF

Prace przy budowie na terenie nadleśnictw Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski ogrodzeń ograniczających migrację zwierząt zostały zakończone. Wynikały z nakazu wojewody świętokrzyskiego. Płoty - jak już pisaliśmy - mają za zadanie ograniczenie...
Fundusze te, jak informuje portal euromeatnews.com, będą udostępniane w ramach programu na rzecz dobrostanu zwierząt. Dzięki tej inicjatywie Grupa Schwarz chce teraz ustalić, w jaki sposób można konkretnie rozdzielić wsparcie.
 
Reakcja ze strony sieci sklepów miała miejsce po demonstracjach rolników przed centralnymi sklepami w sektorze handlu detalicznego żywnością. Niemiecka minister rolnictwa stwierdził, że jest potrzebne natychmiastowe porozumienie między handlowcami a rolnictwem. 
 
Joachim Rukwied, Prezes Związku Rolników Niemieckich określił pomoc jako pocieszenie. Powiedział również, że jest to miły gest i wyraz uznania dla inicjatywy na rzecz dobrostanu zwierząt.
 
Jednak aby pomóc rolnikom w dłuższej perspektywie, jest konieczna długoterminowa współpraca miedzy hodowcami, a przedstawicielami handlu. 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA