Zakaz hodowli zwierząt futerkowych?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
14-02-2017,13:05 Aktualizacja: 14-02-2017,13:07
A A A
Ministerstwo rolnictwa nie poprze zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Za jego wprowadzeniem postuluje Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, który kończy prace nad nowelizacją ustawy w tym zakresie – informuje radiowa Jedynka.
 
W Polsce mamy około 750 ferm mięsożernych zwierząt futerkowych i należymy do europejskiej czołówki w produkcji skór na futra. Wszystkie trafiają na eksport, którego roczna wartość to około 600 milionów euro. 
 
- Są przepisy, które regulują sposób utrzymywania zwierząt, a naszym zadaniem jest egzekwowanie tych zasad. To jest dział, w którym osiągamy sukcesy i nie chcemy likwidować czegoś, co przynosi sukcesy i narodowy dochód – w radiowej Jedynce komentuje Ewa Lach, wiceminister rolnictwa.
 
dobrostan zwierząt, zwierzęta, wspólna polityka rolna, wpr,  Najwyższa Izba Kontroli, Europejski Trybunał Obrachunkowy

Wiosną ruszą kontrole dobrostanu zwierząt i jakości powietrza

Najwyższa Izba Kontroli oraz Europejski Trybunał Obrachunkowy przeprowadzą w Polsce kontrole jakości powietrza i dobrostanu zwierząt - zapowiedzieli przedstawiciele instytucji na konferencji w Warszawie. Kontrole ruszą w tym roku, a raporty ukażą...
Wiceminister negatywnie ocenia sam pomył likwidacji ferm hodowlanych, czego domagają się posłowie z zespołu. Jednocześnie chce by hodowcy dbali o dobrostan zwierząt.
 
Prezes Fundacji Wsparcia Rolnika Polska Ziemia Szczepan Wójcik informuje, że branża przynosi rocznie 2 miliardy złotych wpływów do budżetu państwa i daje 50 tys. miejsc pracy. Jego zdaniem, sama produkcja powinna zaś opierać się na obecnych przepisach i być prowadzona z dala od ludzi i nie w warunkach zwartej zabudowy.
 
Szczepan Wójcik liczy na to, że projekt ustawy autorstwa członków Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt nie znajdzie poparcia wśród posłów.
 
- Członkowie Zespołu takimi propozycjami uderzają w polski eksport i w polskiego rolnika. Mamy nadzieję, że resort rolnictwa nie ugnie się pod takimi roszczeniami i to samo zrobi większość posłów - dodał Wójcik.
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2022

Hoduj z głową świnie:

-Apelują do ministra

-Co na start tuczu?

-Będzie więcej ognisk ASF?

-Dezynfekcja na sucho

-Co się dzieje w branży?

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2022

Hoduj z głową bydło:

-Produkuj mleko A2

-Jakie buhaje A2A2?

-Separat na legowiskach

-Lizawki-niezbędny dodatek?

-Rozród stada jak w zegarku

 

PRENUMERATA