Drób drożeje z wyjątkiem kaczek brojlerów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
23-11-2022,12:50 Aktualizacja: 25-11-2022,11:27
A A A
Kurczęta brojlery, indyki i gęsi tuczone w drugim tygodniu listopada podrożały. Z kolei notowania kaczek brojlerów w ciągu tygodnia spadły o 1 gr za kg. 
 
W dniach 7-13 listopada w krajowych skupach odnotowano wzrost cen niemal wszystkich monitorowanych gatunków drobiu. 
 
Dostawcy za kurczęta brojlery uzyskiwali średnio 6,05 zł za kg. Było to o 4 gr za kg więcej niż w poprzednim tygodniu, ale o 3 gr za kg mniej niż przed miesiącem. Kurczęta były jednocześnie o 48% droższe niż przed rokiem.
 
HPAI, grypa ptaków, ognisko HPAI, Inspekcja Weterynaryjna, hodowcy drobiu, bioasekuracja, H5N1

Grypa ptaków. Polska odzyskała status kraju wolnego!

Główny lekarz weterynarii poinformował o publikacji deklaracji, złożonej do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (WOAH), o odzyskaniu statusu kraju wolnego od wysoce zjadliwej grypy ptaków. Zgodnie z art. 10.4.6 Kodeksu Zdrowia...
 
Cena indyków w ciągu tygodnia wzrosła o 1% do wartości 8,99 zł za kg. Była ona o 3% wyższa niż miesiąc wcześniej i 78,5% niż przed rokiem.
 
Gęsi tuczone skupowano średnio po 16,69 zł za kg. Ich cena była o 2% wyższa niż tydzień wcześniej oraz o 5% niż przed miesiącem, a także o 56% niż przed rokiem. 
 
Za kaczki brojlery dostawcy uzyskiwali średnio 7,62 zł za kg. Było to o 1 gr za kg mniej niż przed tygodniem, ale o 13 gr za kg więcej niż przed miesiącem. Kaczki były jednocześnie o 49,5% droższe niż uzyskiwali producenci w tym samym czasie ubiegłego roku. 
 
W drugim tygodniu listopada, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, zakłady drobiarskie zbywały tuszki kurcząt patroszonych po 8,44 zł za kg. Cena ta była o 1% niższa niż tydzień wcześniej, ale o 8% wyższa niż przed miesiącem.
 
Cena tuszek indyków ukształtowała się na poziomie 15,08 zł za kg. Była ona wyższa niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem odpowiednio o 1% i 2,5%. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem tuszki kurcząt podrożały o 37%, a indyków o 49%.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2022

Hoduj z głową świnie:

-Apelują do ministra

-Co na start tuczu?

-Będzie więcej ognisk ASF?

-Dezynfekcja na sucho

-Co się dzieje w branży?

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2022

Hoduj z głową bydło:

-Delikatne jersyki

-Zysk z mleka i z pierwiastek

-Odmiana ma znaczenie

-Dba o rozród i szybki postęp

-Niedoceniona słoma

 

PRENUMERATA