Zakazali sprzedaży nasion zagranicznych roślin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-09-2020,11:15 Aktualizacja: 08-09-2020,11:10
A A A

Amazon zakazał sprzedaży zagranicznych nasion roślin w swoim sklepie internetowym w USA. Decyzja koncernu wynika z doniesień o podejrzanych, niezamawianych przesyłkach z Chin zawierających nieznane nasiona roślinne.

Według dziennika "Wall Street Journal" zakaz sprzedaży zagranicznych nasion ma zacząć obowiązywać na amerykańskim Amazonie od czwartku.

groźne nasiona z chin, nasiona, chiny, piorin

Zidentyfikowano część nasion z tajemniczych przesyłek z Chin

Amerykańskie władze zidentyfikowały część nasion z tajemniczych przesyłek rzekomo pochodzących z Chin, jakie trafiały w ostatnich dniach do Polski, USA i innych krajów. Polskie służby ochrony roślin zalecają niszczenie tych nasion i...
Koncern zmienił zasady obrotu na swojej platformie po serii opisanych przez media przypadków, w których kupujący w ponad 27 stanach zgłosili otrzymanie niezamawianych paczek zawierających nieznane nasiona roślin. Na przesyłkach znajdowały się w przeważającej mierze chińskie stemple pocztowe.

Amerykańska administracja odpowiedzialna za nadzór nad sektorem rolnictwa, jak i wydział ministerstwa bezpieczeństwa wewnętrznego ds. celnych poinstruowały mieszkańców USA, aby nie sadzili tajemniczych nasion.

Przedstawiciele władz zgłaszają się do osób, które otrzymały tego rodzaju przesyłki celem ich pobrania do testów laboratoryjnych, gdyż według urzędników nieznane nasiona roślin mogą stanowić ryzyko biologiczne dla amerykańskiego rolnictwa i środowiska.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj