"Zerowy" VAT na żywność pozostanie? Decyzja już wkrótce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-03-2023,11:00 Aktualizacja: 21-03-2023,11:03
A A A

Rząd w kwietniu powinien zdecydować o ewentualnym przedłużeniu "zerowej" stawki VAT na żywność - poinformował podczas Piotr Müller, rzecznik Rady Ministrów.

- W zakresie tarcz antyinflacyjnych podejmujemy decyzje praktycznie z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, jeżeli chodzi o kwestie związane z obowiązywaniem stawki, więc te decyzje, o których pan mówi, zapewne będą podjęte w kwietniu, tak aby była jasność, jeżeli chodzi o stawki podatkowe na kolejne półrocze - powiedział zapytany o perspektywy przedłużenia "zerowej" stawki VAT na żywność na drugą połowę roku.

Na początku grudnia 2022 roku Magdalena Rzeczkowska, minister finansów podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie "zerowej" stawki VAT na żywność do 30 czerwca 2023 r.

Müller zapowiedział ponadto, że w najbliższym czasie rząd będzie dyskutować o rozszerzeniu pomocy dla rolników, jeśli chodzi o dopłaty do zbóż. Szczegóły są ustalane. Zapewnił, że w ramach działań kontrolnych na granicy polsko-ukraińskiej podjęto wszystkie możliwe działania dotyczące weryfikacji m.in. jakości wwożonego ziarna.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE