Zagraniczna kapusta z robakami. Rolnicy z Podlasia i internauci komentują

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-03-2021,14:55 Aktualizacja: 23-03-2021,14:59
A A A

Popularni bohaterowie serialu "Rolnicy. Podlasie" i inni internauci oceniali kapustę, którą przedstawiciele AGROunii kupili w dyskoncie, wytykając jej jakość.

Na to warzywo pochodzące z Hiszpanii rolniczy działacze zwrócili uwagę w jednym ze sklepów sieci "Biedronka", wskazując m.in. na żyjące i ruszające się w niej robaki.


biedronka, uokik, tomasz chróstny, wykorzystywanie przewagi kontraktowej

Biedronka ukarana za wykorzystywanie przewagi kontraktowej

Prezes UOKiK nałożył ponad 723 mln zł kary na właściciela sieci sklepów Biedronka - spółkę Jeronimo Martins Polska za wykorzystywanie przewagi kontraktowej. Urząd twierdzi, że spółka w arbitralny sposób narzucała...

- To jest tantniś. Robak, który nie powinien być na kapuście. I te wszystkie dziury są wygryzione przez niego. Są tu też jego odchody. I to się wszystko przywozi do nas. Czy ta kapusta jest lepsza od naszej? Gdzie są inspekcje? - pyta na filmie nagranym w sklepie Michał Kołodziejczak, lider organizacji.

Zapewnił, że wykupił całą partię kapusty, by nie robić kłopotów załodze dyskontu. Odwiedzonych później bohaterów serialu "Rolnicy. Podlasie" zapytał, czy coś można zrobić z tym towarem

- Nawet i w łeb palnąć. A co to za kapusta... - ocenił Eugeniusz Onopiuk. - Żadna - dodawał jego syn Andrzej.

Sporo komentarzy napisali także internauci, choć byli już w swoich opiniach podzieleni. "Kapusta z robakami, tak jak jabłka, najzdrowsza. Przynajmniej wiadomo, że niepryskana chemią. Nie ma z czego robić afery" - wskazywała cześć z nich.

Inni narzekali na góry zagranicznych, kiepskiej jakości produktów żywnościowych zalewających polskie sklepy. "Taka jest polityka, żeby polskich rolników wytępić, a promować z zagranicy. Co się dziwić, że ludzie masowo chorują od tej trucizny".

Nie zabrakło też prześmiewców. "To kapusta z wkładką mięsną, idealna na bigos", "Produkt dla wegetarian, z dodatkowym białkiem" - żartowali internauci.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu